Mevsimi Geçmeden Faydalanın - Sağlık Kenti Blog - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Mevsimi Geçmeden Faydalanın
Mevsimi Geçmeden Faydalanın
Domates; sadece salata ve yemeklerinize lezzet katmakla kalmıyor, aynı zamanda da sağlığınızı koruyor. Mayıs ayından itibaren yazın sonuna kadar taze taze sofralarımıza katılan domatesinizi mevsimi geçmeden dondurarak muhafaza ederek size sağlayacağı faydayı uzatabilirsiniz. Domatesin faydalarını merak ediyor musunuz?
Yayım Tarihi : 12 Ağustos 2016 | Kategori : Sağlık Haberleri

Gençliği Daha Fazla Yaşayın
Domateslerde likopen adlı bir pigment mevcuttur. Ayrıca; vücudumuzda bulunan en yaygın karotenoid antioksidanlardan birisidir. Domates içinde bulunan likopen; mor ötesi ışınlara maruziyet sonucu deriyaşlanmasını yavaşlatabilir.


Domateste bulunan likopen, domatesin pişirilmesiyle oranı artar. Domatesin yemeklerde kullanımı likopenin vücut tarafından daha kolay kullanılmasını sağlar. Likopen yağda çözüldüğünden bu şekilde kullanım, sindirim sistemi tarafından emilimini de arttırmaktadır.


Sağlığın Koruyucusu

Domatesin içinde bulunan likopen sadece yaşlanmaya değil; kalp damar hastalıklarına, özellikle prostat kanserine, diyabete, osteoporoza ve hatta erkeklerde kısırlığa karşı faydalı olabilmektedir.


Diyetin En Renkli Besini

İçinde bulunan likopen sayesinde diyet programlarının vazgeçilmezi olan domates, aynı zamanda içerdiği C ve E vitaminleriyle, beta-karoten ve flavonol antioksidan özelliği ile zengin bir besindir.

Doğanın en güzel ürünlerinden olan domatesi keyifle ve sağlıkla tüketmeniz dileğimizle…