Havuz Kuralları - Sağlık Kenti Blog - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Havuz Kuralları
Havuz Kuralları
Hava sıcaklığının artması ve bayram tatili dolayısıyla herkes şehirden uzaklaşıp kendisini serin sulara bırakıyor. Huzurlu ve mutlu bir şekilde tatilinizi geçirmek istiyorsanız aşağıdaki havuz ya da deniz kurallarına dikkat edin ve çocuğunuz da bu kurallara uymasını sağlayın.
Yayım Tarihi : 01 Temmuz 2016 | Kategori : Sağlık Haberleri

Çocuklar Ne Zaman Yüzme Öğrenebilir?

Çocukların 4 yaş ve üstünde yüzme derslerine başlaması önerilir. Anne-baba gözetiminde ufak kulaçlara başlayabilir, suyun keyfini çıkarabilirler.


Cankurtaran Olmasına Dikkat Edin!

Huzurlu bir yaz tatilinde olumsuz bir durumda sizden daha soğukkanlı ve bilgili uzmanların bulunduğu plaj ve havuzları tercih edin. Doğabilecek görünmez kazalara karşı önleminizi tatilinizin başında alın.


Havuz Kenarına Dikkat!

En basit havuz kurallarından birisi; havuz etrafında koşmamaktır. Çocuğunuzun ve çevrenizdekilerin bu kurala uymasını sağlayın. Havuz çevresinde başka kazalara sebep olmamak için; tehlikeli atlayışlardan kaçının, takılmaya sebep olmamak için havuz çevresine havlu, terlik, tshirt vb. eşyaları bulundurmayın. Ayrıca havuzun drenaj kapaklarının eksiksiz ve sağlam olduğundan emin olun. Eğer bu tip burumlarda bir sorun gözlemliyorsanız lütfen ilgili kişilere bilgi veriniz.


Güneş Kremi Kullanın!

Sadece havuz ya da deniz kenarında değil, herhangi bir yaz aktivitesi yapacağınız zaman bile mutlaka güneş kremi kullanmanız önerilmektedir. Piyasada suya dayanıklı ya da su geçirmez özelliği ile satılan güneş kremleri bile sizi ve sevdiklerinizi denize girip çıktığınızda tam olarak koruyamayabilir. Güneş kreminizi cildinize göre uzman tavsiyesi doğrultusunda seçmeniz önerilir.