Kanserde Farkındalık Semineri - Sağlık Kenti Blog - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Kanserde Farkındalık Semineri
Kanserde Farkındalık Semineri
1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası dolayısıyla düzenleyeceğimiz “Kanserde Farkındalık” konulu seminer ile kadınlarda en sık rastlanan kanser türü olan meme kanserine yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla; kanserin çaresizlik olmadığını bir kez daha vurgulanacak, erken tanı ve doğru tedavinin meme kanseriyle mücadelede önemli olduğunun altı çizilecek ve kanserden korunmada beslenmenin öneminden bahsedilecektir.
Yayım Tarihi : 29 Mart 2016 | Kategori : Sağlık Haberleri
Kent Hastanesi, Çiğli Belediyesi ve Çiğli Bölgesi Sivaslılar Dayanışma Derneği işbirliği ile Çiğli Belediyesi Konferans Salonu’nda 6 Nisan 2016 Çarşamba günü düzenlenecek seminerde Kent Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ömer Harmancıoğlu “Meme Kanserinde Farkındalık ve Erken Tanının Önemi” başlıklı sunumunda; “meme kanserinin nasıl oluştuğu, risk faktörlerinin neler olduğu, kadınların bu hastalığa karşı ne zaman ve hangi hallerde takipte olmaları gerektiği, tarama yöntemlerinin erken tanıdaki öneminin ne olduğu, meme kanseri tanısının nasıl konulduğu” ile ilgili bilgiler verecektir. Kadınların korkusu meme kanserinin her yönden ele alınacağı ve bu hastalığa karşı kadınların bilinçlendirileceği seminerde kanserin erken evrede tedavi edilebilir olduğuna dikkat çekilecektir. 

Kent Hastanesi Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Safiye Taş ise “Kanserden Koruyucu Beslenme” başlıklı sunumunda, “sağlıklı olmanın yolunun neden sofradan geçtiğini, sağlıklı beslenmenin şifrelerinin neler olduğunu, kanser ve beslenme arasında nasıl bir bağ olduğunu“ anlatacaktır.

Seminerimiz, değerli haklımıza açık ve ücretsizdir.