Meme Kanseri Hastalarına Destek - Sağlık Kenti Blog - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Meme Kanseri Hastalarına Destek
Meme Kanseri Hastalarına Destek
Nasıl Yardım Edebileceğinizi Öğrenin: Bir arkadaşınıza ya da ailenizden birine meme kanseri teşhisi konulduğunda öncelikle ona nasıl yardım edebileceğinizi sormalısınız. Tedavi süreci boyunca hastanızın çevresinde birçok kişi ona yardım etmek isteyecektir. Hastanızın her birinize farklı roller vermesine izin verin ve tüm sevdikleriyle birlikte bir iş bölümü gerçekleştirin. Yardım konusunda bunaltıcı olmayın, ucu açık sorular sorup hastanızın sizden yardım talep etmesini bekleyin.
Yayım Tarihi : 24 Ekim 2016 | Kategori : Sağlık Haberleri

Onu Dinleyin
Tedavi süreci boyunca hastanızın kaygılarını ve endişelerini paylaşmasına izin verin. Hastanızın kendisini ifade etmesine olanak sağlayın.


Onun Yerine Notlar Alın

Muayene ve tedavi tarihlerini hastanız yerine not alabilirsiniz. Hastanıza bu tarihlerde özel olarak destek olabilir ona eşlik edebilirsiniz.


Moral İçin Destek Olun

Kemoterapi ya da radyoterapi tedavileri süreci boyunca hastanızın moral ve motivasyonunu yüksek tutmak için ona ufak sürprizler yapabilirsiniz. Önemli eşiklerde kutlamalarla hastanıza destek olabilirsiniz. Hastanızın evde rahat zaman geçirmesi için kitap, albüm ya da film koleksiyonları hazırlayabilirsiniz. Hastanızı kendini her iyi hissettiği anda şımartmayı ihmal etmeyin.


Yiyecekleri Onun İçin Hazırlayın

Kemoterapi hastanızın damak tadını ve koku duyusunu etkilemiş olabileceğinden mutlaka onu düşünerek yemek yapmalısınız. Bu hassasiyeti gösterdiğinizde hastanız daha iştahlı ve keyifli bir şekilde yemek yiyebilir.


Hastanız İçin Alışveriş Yapın

Hastanızın günlük ihtiyaçlarını giderebilmek için ya da moralini yüksek tutmak için alışveriş yapabilirsiniz. Evin ihtiyaçları ya da sevdiği bir yemeğin malzemesini alabilir; beğenebileceği, ona moral olabilecek bir kıyafet ya da nesneyi satın alabilirisiniz.


Hastanızı Unutmayın

Tüm tedavi süreci boyunca yanında olduğunuz hastanızı tedavi süreci bittikten sonra da unutmayın. Hastalık süreci boyunca gösterilen ilginin birden bire kesilmesi onun için iyi olmayacaktır ve sizin ilişkinizi de olumsuz etkileyebilir. Onun için yine düzeyli bir şekilde ona ilgi göstermeniz önerilir.