Strese Karşı En Faydalı Hobiler - Sağlık Kenti Blog - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Strese Karşı En Faydalı Hobiler
Strese Karşı En Faydalı Hobiler
Stresli yaşamın üstesinden kendinize ayıracağınız kaliteli bir zamanla gelebilirsiniz. Kendinize uygun hobiyi edinmek için asla geç kalmış sayılmazsınız. Kendinize uygun hobiyi edindiğinizde hayatınızdaki değişimi sizler de fark edeceksiniz. Strese karşı faydalı olabilecek hobileri sizler için derledik:
Yayım Tarihi : 31 Ağustos 2016 | Kategori : Sağlık Haberleri

Bahçe İşleri
Evinizi, yaşadığınız yeri güzelleştirmenin en güzel yolu çiçeklerle ve doğa ile zaman geçirmektir. Doğanın sunduğu güzel renkler içinde alacağınız güneş ışığı ve taze hava sizin stresinizi alıp götürecektir. Zaman geçirebileceğiniz bahçeniz olmasa bile, saksı çiçekleriyle de aynı keyfi alabilirsiniz.


Fotoğrafçılık

Sadece sevdiklerinizle güzel anıları ölümsüzleştirmeyin, kendi dünyanızı da karelere sığdırın. Sanatsal bakış açınızla çevrenizi yeniden keşfedin. Bir fotoğrafçının gözünden dünyanın nasıl göründüğünü anlayabilirsiniz.


Albüm Hazırlama

Geçmişteki tüm anıları bir düzene sokabilirsiniz. Mektupları, kartları ve fotoğrafları gelecek nesillerinize aktarabilirsiniz. Bu hobiniz sizi de geçmişe götürecek, güzel anılarınızn yeniden canlanmasını sağlayacaktır.


Akvaryum Balıkları

Akvaryum balıklarını izleyen kişilerin kan basıncının azaldığı ve streslerinin giderildiği bilinmektedir. Evinize ya da iş yerinize alacağınız akvaryum balıkları günlük stresinizi alabilir.


Yap-Boz

Yap-boz sadece stresinizi almakla kalmayıp, dikkatinizi de hobinize odakladığınızda zihinsel faaliyetlerinizi de geliştirmektedir. Böylelikle daha güçlü bir zihinle günlük hayatın getirdiği stresle mücadele etme şansınız oluşmaktadır.


Resim Yapma

Kendinizi anlatmak, duygularınızı ifade etmek ya da sadece kafanızı dağıtmak amacıyla çizim ya da resim yapmanız stres yönetiminiz için faydalı olabilir.


Örgü Örme

Örgü örme; stresinizden uzaklaşmanıza ve rahatlamanıza olanak sağladığı gibi; kendinize ve sevdiklerinize güzel hediyeler yapmanıza da yardımcı olacak bir hobi olarak önerilmektedir. Örgü örmedeki tekrarlayan hareketler dönemlik olarak olumsuz duygularınızın giderilmesine yardımcı olabilmektedir.


Enstruman Çalmak

Müzik, birçok sağlık konusunda faydalı olarak kabul edilmektedir. Mizik dinlemek bile başlı başına bir hobi olarak kabul edilebilir ve stres giderici bir yöntem olarak kullanılabilir. Ancak müzik yapmak ya da ensturman çalmak dikkatinizi toplamanızı sağlar bir şeyler üretmenin de keyfini yaşatarak sizi stresten uzaklaştırır.


Yazı Yazmak

Birçok kişi, stresini gidermek amacıyla günlük tutmaya yönelmektedir. Düzenli yazı yazmanın stres yönetimi ve sağlık için faydaları bilinmektedir. Siz de kaliteli zamanınızı bu şekilde değerlendirebilir, dilerseniz yazdıklarınızı paylaşabilirsiniz.