Yüzme Havuzları İçin İpuçları - Sağlık Kenti Blog - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Yüzme Havuzları İçin İpuçları
Yüzme Havuzları İçin İpuçları
Yüzme, keyifli bir egzersiz yoludur. Tüm eklemlerinizi üzerine fazla yük bindirmeden çalıştırabilir, kalbinizi güçlendirebilir ve sıcak havalarda serinleyebilirsiniz. Ayrıca çocuklarınız için de eğlenceli bir aktivitedir.
Yayım Tarihi : 16 Ağustos 2016 | Kategori : Sağlık Haberleri

Ancak havuz, su parkları ya da göllerde oluşabilecek sağlık risklerine karşı önlem almalısınız. Özellikle temiz ve sağlık denetimi sürekli olan güvenilir alanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde ishal ve deri enfeksiyonlarına davetiye çıkartabilirsiniz.


Birkaç basit önlem alarak suyun keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz:


Su Yutmamaya Özen Gösterin

Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için, havuz ya da su parklarında özellikle su yutmamaya özen gösteriniz. Unutmayın, bakterilere karşı kullanılan klor ve diğer temizlik ürünleri sağlığınızı tehdit edecek her şeyi ortandan kaldırmayabilir.


Suya Girmeden Önce ve Girdikten Sonra Duş Alın

İshal; havuz ve su parlarında en sık görülen ve yayılan hastalıklardan birisidir. Bunun önüne geçebilmek için de havuza girmeden önce ve girdikten sonra duşa girmeniz hem çevrenizdeki insanları hem de sizi korumak için faydalı bir önlem olarak kabul edilmektedir.


Havayı Kontrol Edin

Çok sıcak havalarda ve aşırı yağış anında ya da hemen sonrasında havuz ya da su parklarını kullanmamanız önerilmektedir. Belirtilen bu durumlarda bakteri oluşumu ve üremesi oldukça elverişli olduğundan sizin ve sevdikleriniz için bir risk taşıyabilmektedir.


Bu tür basit önlemler alarak yaz mevsiminin son dönemlerini keyifli ve sağlıklı geçirebilmeniz mümkündür.