Ameliyatsız Yüz Gençleştirme - Sağlık Rehberi - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme
Estetik Dermatoloji öncelikle kişinin sağlıklı bir cilde sahip olmasıyla ilgilenen, Dermatolojinin bir alt disiplinidir.

Estetik Dermatoloji öncelikle kişinin sağlıklı bir cilde sahip olmasıyla ilgilenen, Dermatolojinin bir alt disiplinidir. Hekimler çok sayıda malzeme ve cihazla kişinin ihtiyacına göre en uygun olanını seçerek deri kalitesini iyileştirerek ve yeniden şekillenmesi gereken noktaları düzelterek yarı invaziv operasyonları gerçekleştirirler. 

 

Estetik işlemler sadece kadın cinsiyetin değil erkeklerin de başvurduğu, kendini daha iyi hissetmek adına yaşam kalitesini arttıran unsurlardır. Kuşkusuz günümüzde en önemli şey zamandır ve biz zamanı parayla da satın alamıyoruz. Estetik uygulamada neler önemli avantajlar olarak öne çıkıyor dersek;

• İşlemin kısa sürmesi,
• Az sayıda seansla hallolması,
• Yaraların, geçici de olsa izlerin olmaması,
• Minimum komplikasyon riskinin olması,
• İşlemin yapıldığı gün yüzde erken dönem kısa süreli ödeme bağlı hızlı ve ani bir iyileşmenin görülmesi,
• İşlemin tamamen iğnesiz olması işlemi cazip hale getirmektedir.


İşte uzun zamandan bu yana deneyimim olan ve birçok başka işlemle birlikte sinerjik iyileşmeler sağladığım bu yöntemin adı ameliyatsız, invaziv olmayan yüz gençleştirme işlemidir. Bu iş için kullanılan cihaz sistemleri mutlaka ‘’CE’’ veya ‘’FDA’’ onaylı olmalı, uluslararası cihaz garantileri bulunmalıdır. Uygulama oldukça konforlu ve ağrısızdır. İşlem bitiminde kızarıklık dahi olmaz. Kuşkusuz tek ya da en fazla iki seanslık işlemler ile zaman yönetimi, sonuca odaklı kısayollar ile tedavi sonucu yüz güldürücüdür. Ultrasonik / yüksek yoğunlukta odaklanmış ses dalgaları etkisi prensibine dayalı sistemin estetik alanda kullanımı göreceli olarak yeniyse de teknoloji ilk kez prostat ve karaciğer kanser tedavilerinde kullanılarak tıp alanına geçmiştir. Sistem, radyofrekans (iğneli, iğnesiz) ve lazer sistemlerinin ulaşamayacağı derin tabakalara ulaşarak etkin olmaktadır. Etki uygulamadan hemen sonra başlar, aynı gün oluşan ödem etkili bir iyileşmeyi başlatan ilk belirtidir. İkinci haftadan sonra kişiden kişiye değişmekle birlikte altıncı haftada deri kalitesindeki iyileşme kollajen liflerin yeniden yapılanmasına bağlı olarak deri renginde bir açılma ve canlanmayla ilgilidir. Ve sonunda 12. haftada işlemin kalıcı etkileri netleşir.’’Remodeling’’ yüz konturlarının yeniden oluşması, lifting etkisi gerçekleşmiş olur.

 

Bu temel iyileşmenin üzerine estetik uygulama olarak en çok yakışan mezoterapi uygulamaları ve ileri peeling uygulamaları olabilir. Ama elbette tek başına ultraterapi ile alınacak sonuç yaratılan bu etkinin kişiyi yeterince mutlu etmesidir eklenecek diğer tedaviler deri kalitesinin iyilik halini daha da uzağa taşıyacak, kişinin doğal yapısını koruyarak, dönüştürmeden iyileştirip, güzelleştirecek metodlar olacaktır.

 

Uzm. Dr. Gaye Sarıkan Ünal

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.