Çocuklar ve Olimpiyatlar - Sağlık Rehberi - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane

Çocuklar ve Olimpiyatlar

Çocuklar ve Olimpiyatlar
Olimpiyat karşılaşmaları süresince çocuğunuz birden fazla spor dalı ve sporcu tanıma fırsatını yakalayacaktır.

Sporcu Rol Modelleri

Olimpiyat karşılaşmaları süresince çocuğunuz birden fazla spor dalı ve sporcu tanıma fırsatını yakalayacaktır. Özendiği ve örnek aldığı sporcuların branşları ile ilgili çocuğunuzun yaşı, becerisi ve gelişimine uygun şekilde o sporu denemesi için uygun ortamı oluşturabilirsiniz.


En Büyük Taraftarı Olun!

Eğer çocuğunuz hali hazırda bir spor dalıyla ilgileniyorsa, onu daha da motive etmek için ekranda gördüğü profesyonel sporcuların da bir zamanlar onun gibi olduğunu hatırlatın. İlgilendiği spor dalını temsil eden sporcularımızı ya da başarılı örnekleri Olimpiyatlarda görmesi çocuğunuzu oldukça heyecanlandırabilir, hayallerini genişletebilir.


Hayat Dersi

Çocuğunuz için bir sporcunun rekor ağırlık kaldırması ya da başka bir sporcunun rekorunu 0,01 saniye geliştirmesi önemli gelmeyebilir. Ancak sportmenliği, takım oyununu, paylaşmayı, vazgeçmemeyi ve en önemlisi sağlıklı olmayı başarılı sporcu ya da takım örnekleriyle ona anlatarak; hayatta kazanmak ya da kaybetmekten çok daha önemli değerlerin olduğunu ona anlatabilirsiniz.


Ayrıca açılış ve kapanış törenlerini mutlaka çocuğunuzla birlikte izlemeye çalışmalısınız. Bu seremonilerde çocuğunuz; dünyanın her yerinden, birbirinden farklı insanları gözlemleyebilme ve farklı ülkelerin bayraklarını öğrenebilme şansı yakalayabilir. Bu fırsatla, dünya haritasından bilmediği ülkeleri göstererek dünyayı keşfetmesine yardımcı olabilirsiniz.


Çocuğunuzun sağlıklı gelişimi için bu tür organizasyonları kaçırmamanızı önerir ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için Yaz Olimpiyatları’nda bulunan sporcularımıza başarılar dileriz.

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.