Meme Kanseri Hastalarına Destek - Sağlık Rehberi - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane

Meme Kanseri Hastalarına Destek

Meme Kanseri Hastalarına Destek
Tedavi süreci boyunca hastanızın kaygılarını ve endişelerini paylaşmasına izin verin. Hastanızın kendisini ifade etmesine olanak sağlayın.

Onu Dinleyin
Tedavi süreci boyunca hastanızın kaygılarını ve endişelerini paylaşmasına izin verin. Hastanızın kendisini ifade etmesine olanak sağlayın.


Onun Yerine Notlar Alın
Muayene ve tedavi tarihlerini hastanız yerine not alabilirsiniz. Hastanıza bu tarihlerde özel olarak destek olabilir ona eşlik edebilirsiniz.


Moral İçin Destek Olun
Kemoterapi ya da radyoterapi tedavileri süreci boyunca hastanızın moral ve motivasyonunu yüksek tutmak için ona ufak sürprizler yapabilirsiniz. Önemli eşiklerde kutlamalarla hastanıza destek olabilirsiniz. Hastanızın evde rahat zaman geçirmesi için kitap, albüm ya da film koleksiyonları hazırlayabilirsiniz. Hastanızı kendini her iyi hissettiği anda şımartmayı ihmal etmeyin.


Yiyecekleri Onun İçin Hazırlayın
Kemoterapi hastanızın damak tadını ve koku duyusunu etkilemiş olabileceğinden mutlaka onu düşünerek yemek yapmalısınız. Bu hassasiyeti gösterdiğinizde hastanız daha iştahlı ve keyifli bir şekilde yemek yiyebilir.


Hastanız İçin Alışveriş Yapın
Hastanızın günlük ihtiyaçlarını giderebilmek için ya da moralini yüksek tutmak için alışveriş yapabilirsiniz. Evin ihtiyaçları ya da sevdiği bir yemeğin malzemesini alabilir; beğenebileceği, ona moral olabilecek bir kıyafet ya da nesneyi satın alabilirisiniz.


Hastanızı Unutmayın
Tüm tedavi süreci boyunca yanında olduğunuz hastanızı tedavi süreci bittikten sonra da unutmayın. Hastalık süreci boyunca gösterilen ilginin birden bire kesilmesi onun için iyi olmayacaktır ve sizin ilişkinizi de olumsuz etkileyebilir. Onun için yine düzeyli bir şekilde ona ilgi göstermeniz önerilir.

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.