Mevsimi Geçmeden Faydalanın - Sağlık Rehberi - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane

Mevsimi Geçmeden Faydalanın

Mevsimi Geçmeden Faydalanın
İçinde bulunan likopen sayesinde diyet programlarının vazgeçilmezi olan domates, aynı zamanda içerdiği C ve E vitaminleriyle, beta-karoten ve flavonol antioksidan özelliği ile zengin bir besindir.

Gençliği Daha Fazla Yaşayın
Domateslerde likopen adlı bir pigment mevcuttur. Ayrıca; vücudumuzda bulunan en yaygın karotenoid antioksidanlardan birisidir. Domates içinde bulunan likopen; mor ötesi ışınlara maruziyet sonucu deri yaşlanmasını yavaşlatabilir. Domateste bulunan likopen, domatesin pişirilmesiyle oranı artar. Domatesin yemeklerde kullanımı likopenin vücut tarafından daha kolay kullanılmasını sağlar. Likopen yağda çözüldüğünden bu şekilde kullanım, sindirim sistemi tarafından emilimini de arttırmaktadır.


Sağlığın Koruyucusu
Domatesin içinde bulunan likopen sadece yaşlanmaya değil; kalp damar hastalıklarına, özellikle prostat kanserine, diyabete, osteoporoza ve hatta erkeklerde kısırlığa karşı faydalı olabilmektedir.


Diyetin En Renkli Besini
İçinde bulunan likopen sayesinde diyet programlarının vazgeçilmezi olan domates, aynı zamanda içerdiği C ve E vitaminleriyle, beta-karoten ve flavonol antioksidan özelliği ile zengin bir besindir. Doğanın en güzel ürünlerinden olan domatesi keyifle ve sağlıkla tüketmeniz dileğimizle…

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.