Yüzme Havuzları İçin İpuçları - Sağlık Rehberi - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane

Yüzme Havuzları İçin İpuçları

Yüzme Havuzları İçin İpuçları
Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için, havuz ya da su parklarında özellikle su yutmamaya özen gösteriniz.

Havuz, su parkları ya da göllerde oluşabilecek sağlık risklerine karşı önlem almalısınız. Özellikle temiz ve sağlık denetimi sürekli olan güvenilir alanları tercih etmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde ishal ve deri enfeksiyonlarına davetiye çıkartabilirsiniz. Birkaç basit önlem alarak suyun keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz:


Su Yutmamaya Özen Gösterin
Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için, havuz ya da su parklarında özellikle su yutmamaya özen gösteriniz. Unutmayın, bakterilere karşı kullanılan klor ve diğer temizlik ürünleri sağlığınızı tehdit edecek her şeyi ortandan kaldırmayabilir.


Suya Girmeden Önce ve Girdikten Sonra Duş Alın
İshal; havuz ve su parlarında en sık görülen ve yayılan hastalıklardan birisidir. Bunun önüne geçebilmek için de havuza girmeden önce ve girdikten sonra duşa girmeniz hem çevrenizdeki insanları hem de sizi korumak için faydalı bir önlem olarak kabul edilmektedir.


Havayı Kontrol Edin
Çok sıcak havalarda ve aşırı yağış anında ya da hemen sonrasında havuz ya da su parklarını kullanmamanız önerilmektedir. Belirtilen bu durumlarda bakteri oluşumu ve üremesi oldukça elverişli olduğundan sizin ve sevdikleriniz için bir risk taşıyabilmektedir.


Bu tür basit önlemler alarak yaz mevsiminin son dönemlerini keyifli ve sağlıklı geçirebilmeniz mümkündür.