Dr. Tunç PINAR - Doktorlarımız - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Pratisyen Doktor
Tunç PINAR
Uzmanlık Alanları
Yabancı Dil
İngilizce

Akademik Ünvanı
Pratisyen Doktor

Yabancı Dil

İngilizce

Eğitim - Çalıştığı Kurumlar

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi
İrenbe Tüp Bebek Merkezi, IVF laboratuvarı (İzmir)

Mesleki İlgi Alanı

Tüp Bebek

Endometriozis
Endometriozis rahmin “endometrium” olarak adlandırılan iç duvar dokusunun vücudun farklı yerlerine, sıklıkla da yumurtalıklar, tüpler, karın zarı, bağırsak ve idrar torbasına yerleşerek buralarda kronik enflamasyona neden olması ve buna bağlı klinik bulgulara yol açarak kadın yaşamını olumsuz etkileyen bir hastalıktır.
Doğum Sonrası
Doğumdan hemen sonra ciddi ve ani problemler görülebilir. Bu yüzden lohusa en az 24 saat gözlem altında tutulmalıdır. Sık aralıklarla tansiyon ölçümleri yapılmalı, kanama kontrol edilmelidir. Hastanede takip yapılmalıdır.Doğum sonrasında ise ilk 6 haftada her kadında hem fiziksel hem de psikolojik ciddi değişiklikler olur. Doğumdan sonra gebelik sırasında meydana gelen fizyolojik değişikliklerin tamamen ortadan kalkmasına kadar olan döneme “lohusalık dönemi” denir. Ortalama 6 hafta kadardır.
Bu Yaz Cildinizi Koruyun
Herkesin özlemle beklediği yaz mevsimi ve beraberinde gelen tatil dönemini yaşanıyor. Uzun zamandır bir plajda ya da havuz kenarında kitap okumayı, dinlenmeyi, sevdiklerimizle vakit geçirmeyi ve rahatlamayı umuyordunuz.