Uzm. Dr. Hakan DEMİREL - Doktorlarımız - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Uzman Doktor
Hakan DEMİREL
Uzmanlık Alanları
İç Hastalıkları
Yabancı Dil
İngilizce

Eğitimi :
● S.B Üniversitesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi (1992-2017)
● Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi (1982-1988)
● İzmir Atatürk Lisesi (1978-1981)
● Denizli Pamukkale Ortaokulu (1975-1978)
● Denizli Gazi İlkokulu (1970-1975)


Uzmanlık Eğitimi :
● S.B Üniversitesi, Bozyaka Eğitim-Araştırma Hastanesi, İç Hastalıkları İhtisası
(1992-1996)


Üye olduğu Dernekler :
● TİHUD (Türk İç Hastalıkları Derneği)


Sertifikalar :
● İzmir Tabip Odası: İşyeri hekimliği sertifikası
● KEPAN: Temel Klinik Nütrisyon sertifikası
● ÇSGB: Meslek hastalıkları sertifikası

Dondurma Bebek
İzmir’de evlat sahibi olmak için başvurdukları tüp bebek yönteminden umudunu kesmeyen 15 yıllık evli Gaye Lengerli (33)- Mehmet Lengerli  (36) çifti  2008’de dondurulan embriyolarının 6 yıl sonra çözdürülüp transfer edilmesiyle Mira bebeğe kavuştu. 8. uygulamadan sonra kızını kucaklayan anne Lengerli, “Bizim çocuğumuz olduysa herkesin olur, denemekten hiç  vazgeçmeyin” derken, Embriyolog Dr. Tunç Pınar, “Mira’da ultra hızlı vitrifikasyon (dondurma) tekniğini kullandık. Ehil ellerde doğru teknikle dondurulan ve çözülen embriyolardaki başarı oranı taze sikluslarla aynı” dedi.
İyod Tüketiminde Denge Şart
Aşırı iyod alımı tiroid işleyişini bozabilir, tiroidin az çalışmasına (hipotiroidi) ya da aşırı çalışmasına (hipertiroidi) neden olabilir.
Kronik Böbrek Yetmezliği
Kronik böbrek yetmezliği, dünya nüfusunun ortalama %10’unu etkileyen ve sinsi seyreden bir hastalıktır. Ülkemizde de yaklaşık 55 bin son dönem böbrek yetmezliği hastası bulunmaktadır. Türkiye’de mevcut hastalara, maalesef her yıl 10 bin kişi daha eklenmektedir. Kronik böbrek yetmezliğinin, erken saptandığında önlenebilir ve ilerlemesi durdurulabilir bir hastalık olduğu bilinmelidir. Ayrıca, ülkemizde henüz istenilen seviyede olmayan organ bağışının hayat kurtarıcı olduğunu ve bir bağışın bile ne kadar değerli olduğunu unutmayınız.