Prof. Dr. Kadir BİBEROĞLU - Doktorlarımız - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Profesör Doktor
Kadir BİBEROĞLU
Uzmanlık Alanları
İç Hastalıkları
Yabancı Dil
İngilizce

Eğitim

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi 1976

İç Hastalıkları Uzmanlığı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi - İç Hastalıkları ABD

Yrd Doç: KTÜ – Trabzon

İç Hastalıkları Doçenti: 1987 KTÜ Trabzon

İç Hastalıkları Profesörlüğü 1994 Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi İzmir

 

Çalıştığı Kurumlar

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yrd.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları İnfeksiyon Hastalıkları ünitesi (1989-1991)

Ege Sağlık Hastanesi

Kent Hastanesi

 

Yayınlar ve Akademik Aktiviteler

20 yurt dışı, 70 yurt içi dergilerde yayınlanmış makale ve bildiri

20 iç hastalıkları ve genel dahiliye ve infeksiyon hastalıkları konularında: tıp eğitimine yönelik kitap editörlüğü ve bölüm yazarlığı

Üyelikler
İç Hastalıkları Derneği YKÜ
Ege İç Hastalıkları Grup Bşk.

 

Çocuklarınıza Bir İyilik Yapın
Kalp hastalıklarının ülkemizde ve dünyada ölümlerin bir numaralı nedeni olduğunu belirten Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr Cevad Şeküri, kalp sağlığına önemin daha çocuk yaşlarda verilmesi gerektiğini söyledi. Doç. Dr. Şeküri, “Dünya Sağlık Örgütü’ne göre 5-17 yaş arası çocuklarda orta düzey ya da zorlayıcı fiziksel aktivite her gün yapılmalı. Fiziksel aktiviteden kasıt sadece spor değil; aynı zamanda dans, müzik, yürüyüş, ev işlerine yardım gibi vücudu çalıştıran aktiviteler. Çocuklarınıza bir iyilik yapın, onları sanal dünyadan koparıp sokak oyunlarına yönlendirin.” dedi.
Astım ve Alerjiden Korunma
Çocuk Alerji uzmanımız Prof. Dr. Ayşe Yenigün, çocuklarınızı astım ve alerjiden korunma rehberini sizler için hazırladı. Astım hastalığı ya da alerjik bünyeye sahip çocukların bulundukları evlerde dikkat edilmesi gerekenler:
Kanser Farkındalığınızı Arttırın
Kanser farkındalığının ne kadar önemli bir bilinç olduğu aşikar. Özellikle belli bir yakınması olan kişilerin şikayetlerinin sürekli bir hal alması durumunda mutlaka doktora başvurmaları oldukça önemlidir. Ayrıca, genetik yatkınlığa sahip bir aile geçmişi olan kişilerin kanser konusunda daha dikkatli olması gerekmektedir. Örneğin, ailesinde kalınbağırsak kanseri görülen bir kişi belli bir yaştan sonra mutlaka düzenli kontrol yaptırmalıdır. Bu durum; meme ve prostat kanserleri başta olmak üzere, diğer kanser türleri için de alınabilinecek en önemli önlemdir.