Op. Dr. İsmail OYTUN - Doktorlarımız - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Operatör Doktor
İsmail OYTUN
Uzmanlık Alanları
Ortopedi ve Travmatoloji
Yabancı Dil
İngilizce

Eğitim

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (2003-2009)

 

Uzmanlık Eğitimi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD (2009-2015)

 

Üyelikleri

Türk Tabipler Birliği
Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD)

 

Mesleki İlgi Alanları

Erişkin Rekonstrüktif Cerrahi (Kalça-Diz-Omuz Protez Ameliyatları)

Artroskopik Diz-Omuz-Ayak bileği ameliyatları

Erişkin ve Çocuk travmaları

Ayak ve Ayak bileği cerrahisi

Menopoz
Menopoz kelime anlamı olarak son adet kanamasının adıdır. Aslında, başka bir nedeni olmadan 12 ay süresince adet görmeme sonrasında tanımlanan normal doğal bir olaydır. Kadınlarda yumurtalıklardaki yumurta hücrelerinin sayılarının azalması ve tükenmesi sonucu gelişir. Bunun sonucunda yumurtalıkların yaptığı estrogen hormonu ve diğer hormonların düzeylerinde azalma olur. Kadında doğurganlık sona erer.
Hemşirelik ve Onkoloji
Kemoterapi uygulamasında hekimin önerdiği tedaviye göre uygulama yapılır. Burada hemşireler olarak bizlerin; ilaçların uygulama yolları ve doz hesaplamaları, toksisite derecesine ilişkin bilgi düzeyimiz önemlidir. Ayrıca kemoterapide, ilacın uygulamasındaki en önemli başarı, damarın dikkatli seçilmesine bağlıdır. Çeşidi ne olursa olsun kanser kemoterapisinde kullanılan ilaçlar tedavi edici etkilerinin yanı sıra hastanın tüm sistemleri üzerinde yan etkiye sahiptir. Hemşireler olarak bizler, iyi bir bakım planlayarak, kemoterapinin yan etkilerini hafifletebiliriz. Kemoterapinin toksik etkilerine karşı hemşirelik bakımının sunulması da son derece önemlidir.
Kanserde Farkındalık Semineri
1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası dolayısıyla düzenleyeceğimiz “Kanserde Farkındalık” konulu seminer ile kadınlarda en sık rastlanan kanser türü olan meme kanserine yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla; kanserin çaresizlik olmadığını bir kez daha vurgulanacak, erken tanı ve doğru tedavinin meme kanseriyle mücadelede önemli olduğunun altı çizilecek ve kanserden korunmada beslenmenin öneminden bahsedilecektir.