Uzm. Dr. Elif Yasemin GÜLÜM - Doktorlarımız - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Uzman Doktor
Elif Yasemin GÜLÜM
Uzmanlık Alanları
Radyoloji
Yabancı Dil
İngilizce

Eğitim

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi (2006-2012)

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji İhtisası  (2013-2017)

Çalıştığı Kurumlar

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji A.B.D. (2013-2017)

Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi (2017-2019)

Kent Hastanesi (2019-  )

Belgeler

Türk Radyoloji Yeterlilik Belgesi (2017)

Üye olduğu mesleki dernek ve kuruluşlar

Türk Radyoloji Derneği

Türk Manyetik Rezonans Derneği

Türk Tabipler Birliği

Vitrifikasyon Yöntemi
Embriyolog Dr. Tunç Pınar bilgilendiriyor: Vitrifikasyon, tüp bebek tedavisinde yumurtaları, sperm hücrelerini ve embriyoları dondurmakta kullanılan ve gebe kalma şansını klasik yöntemlere göre arttıran bir yöntemdir. Bu yöntem ile dondurma esnasında, hücre içinde oluşarak hücreye zarar veren buz kristalleri oluşmadan hücre dondurulmuş olur. Dondurulan yumurtalar, embriyolar ve sperm hücreleri uzun yıllar başarı ile saklanabilmektedir. İleri genetik tanıya ihtiyacı duyulan hastalarımızda embriyolar dondurularak, gebelik şansları artmaktadır. Deneyimli ellerde iyi çalışan bir yöntem olan vitrifikasyon; çok az sayıda yumurta topladığımız, yumurta rezervleri az olan hastalarda daha fazla vakit kaybetmeden embriyolarını biriktirerek, gebelik şanslarını arttırmamızı sağlamaktadır.
Boşanma
Sevdiklerimizin ölümü, işten ayrılmak-kovulmak, taşınmak, göç etmek ve daha birçok sebep yaşamımızda “yas” hissetmemize neden olur. Bir diğer büyük yas sebebi de boşanmadır.
500 Hastaya Böbrek Nakli
İzmir Kent Hastanesi’nde 2010 yılında başlatılan böbrek nakli programında 228’i son üç yılda olmak üzere 500 vakaya ulaşıldı. Böbrek nakli ekibi ile nakil sürecinin değişik aşamalarında görev alan hemşireden teknisyene patoloji uzmanından diş hekimine yaklaşık 30 sağlık çalışanının katılımıyla kutlandı.