Uzm. Dr. Abbasgulu BAGHİROV - Doktorlarımız - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Uzman Doktor
Abbasgulu BAGHİROV
Uzmanlık Alanları
Çocuk Hastalıkları
Yabancı Dil
İngilizce

Eğitim

Üniversite: Azerbaycan TIP Üniversitesi Tıp Fakültesi 2005-2011

Asistanlık eğitimi: Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 2016-2020

 

Mesleki Deneyimi

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 2016-2020

 

Bilimsel İlgi Alanları Yayınları

Poster:Protracted Febrile Myalgia Associated With Fever of Unknown Origin patient(25th European paediatric rheumatology congress PRES-2018)

Poster: ösofagus atrezisi olan olguda üriner sistem anomalisi ( 55. Türk Pediatri Kongresi) 

 

Kurs ve Seminerler

Neonatal Resüsitasyon Programı:2019 

Pedatric Advance Life Support Study: 2019

Kanser Farkındalığınızı Arttırın
Kanser farkındalığının ne kadar önemli bir bilinç olduğu aşikar. Özellikle belli bir yakınması olan kişilerin şikayetlerinin sürekli bir hal alması durumunda mutlaka doktora başvurmaları oldukça önemlidir. Ayrıca, genetik yatkınlığa sahip bir aile geçmişi olan kişilerin kanser konusunda daha dikkatli olması gerekmektedir. Örneğin, ailesinde kalınbağırsak kanseri görülen bir kişi belli bir yaştan sonra mutlaka düzenli kontrol yaptırmalıdır. Bu durum; meme ve prostat kanserleri başta olmak üzere, diğer kanser türleri için de alınabilinecek en önemli önlemdir.
Bu Kalp, Bu Aşka Dayanır mı?
Kalbinizin her sağlıklı atışı,sizi sevdiklerinize bağlar. Hem kalp sağlığınızı hem de aşkınızı ihmal etmeyin.   Sevgililer Günü hediyeniz Check-Up olsun.
Obezite ve tiroid hastalığı
Şişmanlık (obezite)  ve tiroid bezinin az çalışması (hipotiroidi) günümüzde en sık rastlanan hastalıklardan ikisidir.   Bilindiği gibi obezite,  şeker hastalığı (diyabet), kolesterol yüksekliği, hipertansiyon, safra taşı, uyku apnesi, kalp hastalığı, polikistik over sendromu ve kanser dahil pek çok hastalık riskiyle ilişkilidir.