Uzm. Dr. Abbasgulu BAGHİROV - Doktorlarımız - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Uzman Doktor
Abbasgulu BAGHİROV
Uzmanlık Alanları
Çocuk Hastalıkları
Yabancı Dil
İngilizce

Eğitim

Üniversite: Azerbaycan TIP Üniversitesi Tıp Fakültesi 2005-2011

Asistanlık eğitimi: Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 2016-2020

 

Mesleki Deneyimi

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi/Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 2016-2020

 

Bilimsel İlgi Alanları Yayınları

Poster:Protracted Febrile Myalgia Associated With Fever of Unknown Origin patient(25th European paediatric rheumatology congress PRES-2018)

Poster: ösofagus atrezisi olan olguda üriner sistem anomalisi ( 55. Türk Pediatri Kongresi) 

 

Kurs ve Seminerler

Neonatal Resüsitasyon Programı:2019 

Pedatric Advance Life Support Study: 2019

Bebeklere de Stent Takılır
Maalesef bazı bebekler çeşitli sağlık sorunlarıyla dünyaya gözlerini açıyor. Anne babalar için büyük üzüntü kaynağı olan bu sağlık sorunlarının bazıları artık anne karnında saptanıp tedavi edilebiliyor. Bazıları ise bebek dünyaya geldikten sonra ortaya çıkıyor ve yine tedavisi mümkün oluyor. Halk arasında “mor bebek” olarak adlandırılan kalp damar hastalığı bu rahatsızlıklardan biri. Üstelik bu hastalığın tedavisinde de artık ameliyatsız yöntemler uygulanıyor. Yani bebeklerin sorun olan damarlarına anjiyo yöntemiyle stent takılıyor.
“Stresten uzak dur” demek yetmez
Klinik Psikolog Birgül Gökçe Doering, stresin kanseri tetikleyen faktörlerden biri olduğunu vurgularken,  hastalıkla mücadelede hastaya “stresten uzak dur” demenin yetmeyeceğini  söyledi. Doering, “Sadece pozitif bakış açısı da başa çıkma yöntemi ilk aşamada işe yarasa da süreklilikte yetersiz ve eksik kalır. O nedenle pozitif bakış açısı profesyonel desteğinde akılcı yaklaşımla birlikte yararlı olur” dedi.
Olumsuz Duyguların Kontrolü
Öfke, bireyin bir engelleme durumu ile karşı karşıya kalması, herhangi bir saldırıya maruz kalması, incinmesi yoksun bırakılması, tehdit algılaması gibi durumlarda hissettiği bir duygu; herkesin zaman zaman yaşadığı olumsuz olaylara karşı verdiği sonra derece doğal bir tepkidir.  Öfkeyi yaratan konular farklı olduğu gibi öfkeyi ifade etme şeklide farklılık gösterir. Bunlar kısaca; öfkenin içe yönelmesi, öfkenin dışa yönelmesi ve öfkenin kontrol edilmesi olarak üç başlıkta toplanabilir.