Nıhad MAMMADLI - Doktorlarımız - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Pratisyen Hekim
Nıhad MAMMADLI
Uzmanlık Alanları
Pratisyen Hekim
Yabancı Dil
İngilizce

Eğitim

Ankara Tıp Fakültesi (2011- 2018)

Deneyim

Acil Servis Hekimi – Mamak Su Fizik Tedavi ve Tıp Merkezi (2019-2020)

Acil Sağlık Hizmeti – Uluslararası ve Milli Spor Turnuvaları (2018-2019)

Makale, Seminer, Kurs ve Forumlar

Temel EKG Kursu - Ankara Tabip Odası (2019)

Otomatik Eksternal Defibrilatör Kullanımı ve Resusitasyon Kursu - Ankara Tabip Odası (2019)

Örnek Hekim Olmaya Doğru 2,3,5 - Azerbaycanlı Hekimler Derneği (2012- 2017)

Tıp Fakültesi Öğrencilerinde Demodex Folliculorum Sıklığı ve İlişkili Faktörlerin Araştırılması (Birincilik ödülü) - Ankara Tabip Odası (2013-2014)

Nakil hastalarına tavsiyeler
Karaciğer ve böbrek nakilli hastalara Covid-19 koronavirüsten korunmaya yönelik tavsiyeler
Anne Adayları Dikkat
Gebelik boyunca anne adayının beslenmesi, çevresel toksinlerden etkilenmesi sadece anneyi, bebeği değil ileride olacak torunlarını da etkiliyor. Sağlıklı nesillerin yetişmesi ve toplumun sağlıklı olabilmesi sağlıklı bireylere bağlıdır. Sağlıklı olmak ise hem beden ve hem de ruh sağlığının olması ile mümkündür. Bireyin sağlığı ise doğumundan önce anne karnında sağlıklı beslenmesi ve çevresel toksinlerden uzak kalması ile başlar.  Bu ise anne adaylarının yaşam tarzı ve beslenme durumu ile yakından ilgilidir. İşte bu noktada doğum öncesi bakımın önemi ortaya çıkar. Doğum öncesi bakımın nitelikli olması sonucunda anne sağlığı ve karnındaki bebeğinin gelişimin iyi olması sağlanır. Çıkabilecek sorunlar önceden belirlenir.
Bağışıklık ve Stres
Koronavirüsten korunmak için fiziksel olarak gerekli tüm önlemleri almakla birlikte ruh sağlığımızı da olumsuz etkenlerden uzak tutmalıyız. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye destek olarak yetişkinlerde ve çocuklarda salgınının yarattığı olumsuz duygulara karşı tüm kaygı ve stres durumlarında baş etme yöntemlerimizi harekete geçirmeliyiz.