Akciğer Kanserinde Farkındalık - Etkinlik Takvimi - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Akciğer Kanserinde Farkındalık

Akciğer Kanseri Farkındalık Ayı dolayısıyla akciğer kanserine yönelik risk faktörlerine ve bu hastalıktan korunmaya yönelik önlemlere dikkat çekmek amacıyla seminer düzenlenecek.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) raporuna göre; dünya genelinde erkeklerde en sık ölüme neden olan birinci, kadınlarda ise ikinci kanser türü olan akciğer kanseri, her yıl yaklaşık 1,3 milyon kişinin ölümüne neden oluyor. Sigara kullanımı, genetik faktörler, radon gazı, asbest ve hava kirliliği gibi risk faktörlerinden kaynaklı oluşan bir hastalık olan akciğer kanserine yakalanan kişilerin yaklaşık %15'i de sigara içmeyenlerden oluşuyor.

Akciğer kanserine yönelik risk faktörlerine ve bu hastalıktan korunmaya yönelik önlemlere dikkat çekmek amacıyla “Akciğer Kanserinde Farkındalık” konulu seminer, 15 Kasım 2017 Çarşamba günü 16:30 – 17:30 saatleri arasında Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Kent Sağlık Grubu Göğüs Hastalıkları Uzm. Dr. Tayfun Çağlayan; seminerde akciğer kanserinden korunmak için neler yapılması gerektiğini, erken tanının önemini anlatacak.

Kent Sağlık Grubu, Konak Belediyesi ile Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği işbirliğinde düzenlenen seminer, halka açık ve ücretsiz olacak.