Beceri Kazanma ve Hayata Geri Dönüş Terapisi | Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

Beceri Kazanma ve Hayata Geri Dönüş Terapisi

Hayata ve işe dönüş terapisi; hastanın hayatını idame ettirmesini sağlayacak giyinme, yemek yeme ve kişisel temizlik gibi fonksiyonlarını geri kazanması ve bu işleri yapmasına engel olabilecek kavrama ve algılama gibi düşünce bozukluklarının tedavisi ile ilgilenir. Bunun yanı sıra, bir uzvun fonksiyonel kullanımını arttıran ve kontraktür gelişimini önleyen, ortez-protez ve atel temini ve orientasyonunu sağlar. 

Spesifik olarak, hastanın günlük aktivite ve hareket becerilerinin kazanılması, algı terapisi,  bağımsız hareketi artıracak cihaz seçimi ve koordinasyonu; nöromüsküler eğitim ve değişikliklere adaptasyon için rehberlik gibi konularda hizmet verilir. Bu hizmetler, yatan hasta ve poliklinik hastalarına tüm yaş gruplarında sağlanır.

Beceri kazanma ve hayata geri dönüş terapisi, Kent Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü'müz bünyesinde uzman 1 fizyoterapist ve 1 yardımcı personel ile hastalara sunulmaktadır.