Check-Up Nedir ? | Check-Up Ünitesi - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

Check-Up Nedir ?

Sağlıklı olmak hayattaki önceliğimizdir. Check-Up, sağlıklı olma halinizi uzun süre devam ettirebilmek için tasarlanmış bir sistemdir. Nasıl mı? Hayat yolculuğumuzda bazen sürprizlerle, bazen de risklerle karşılaşabiliriz. Önemli olan riskleri öngörebilmek ve bu doğrultuda gerekli önlemleri alabilmektir. Check-Up, işte bu risklerin değerlendirilmesine ve olası sorunlarda erken tedaviye olanak sağlar.Örnegin;

Ailenizde şeker (diyabet) hastalığı varsa ve ölçümlerinizde kan şekeri düzeyi yüksek çıktıysa, henüz diyabet hastası değilseniz; biraz diyet, biraz egzersiz ve şeker yüksekliğinin vücudunuzda oluşturacağı hasardan koruyacak uygun bir ilaç kullanımı* ile diyabet hastalığınızı geciktirebilir ve böylece belki bir 10 yıl daha hasta olmadan yaşayabilirsiniz.

Durum her zaman böyle kolay da olmayabilir. Örneğin, hiçbir bulgu vermeden büyüyen tiroid nodülü kötüleşmekteyse, bu durumda hemen ilgili cerrahi ekiple tedaviyi başlatabilir, normal hayatınıza dönmenizi sağlayabiliriz.

Her şey yolunda ise yıllar geçtikçe sağlıklı yaş alabilmeyi ciltte küçük kozmetik dokunuşlar ile de sağlayabiliriz.


Kişiye Özel Risk Değerlendirmesi

İşte örneklerle sergilemeye çalıştığımız bu sağlık tablosunda tüm resme hakim olmak isterseniz Kent Sağlık Grubu Check-Up Ünitesi olarak biz sizlere yardım edebiliriz. Kent Sağlık Grubu Check-Up Ünitesi’ne başvurduğunuzda yaş, kişisel özellikler ve aile sağlık öykünüz detaylı olarak öğrenip, size en uygun Check-Up Paneli ile özel bir sağlık risk değerlendirmesi yapacağız.  Gerektiğinde Gen-Test araştırması ile genetik yatkınlığınızın bulunduğu hastalıkları belirleyip, gerekli önlemlerin alabilmeniz için sizlere yol gösteriyor olacağız. Unutmayınız ki sizleri muayene etmeden, aile sağlık öykünüzü öğrenmeden ve kişisel özelliklerinizi bilmeden hiç kimse size tam bir Check-Up öneremez ve doğru bir Check-Up tümüyle kişiye özel olmalıdır.