Diş Beyazlatma | Ağız ve Diş Hastalıkları - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

Diş Beyazlatma

Dişler, çeşitli nedenlerle renk değiştirebilir. Diş beyazlatma, dişlerin rengini açmakta kullanılan basit ve güvenilir bir yöntemdir. Tedavi sonucunda elde edilen diş beyazlığı, hastadan hastaya ve kullanılan diş beyazlatma ajanına göre değişmektedir.

 

 


Kent Sağlık Grubu Ağız ve Diş Hastalıkları Kliniğimizde ev tipi diş beyazlatmada, hastaya özel bir beyazlatma kaşığı kullanılmaktadır. Beyazlatma kaşığı, dişlerin üzerine adapte olan şeffaf bir apareydir. Hastamız beyazlatma jelinin yerleştirildiği bu apareyi gece uyurken veya gün içinde diş hekimi tarafından belirlenen daha kısa sürelerde kullanmaktadır. Ortalama 2 hafta içerisinde de sonuç elde edilmektedir.

Ofis tipi diş beyazlatma, diş hekimimizi ziyaretiniz sırasında ortalama 30 dakika süren seanslarla uygulanmaktadır. Ev tipi diş beyazlatmaya göre daha güçlü beyazlatma ajanları kullanılmaktadır. Hastamız diş hekimi koltuğunda otururken dişlere uygulanmakta ve ortalama 2 seans sürmektedir. Bazı durumlarda ofis tipi beyazlatmayı takiben ev tipi diş beyazlatma yapılması daha etkili bir sonuç vermektedir.