Diş Beyazlatma | Ağız ve Diş Hastalıkları - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

Diş Beyazlatma

Dişler, çeşitli nedenlerle renk değiştirebilir. Diş beyazlatma, dişlerin rengini açmakta kullanılan basit ve güvenilir bir yöntemdir. Tedavi sonucunda elde edilen diş beyazlığı, hastadan hastaya ve kullanılan diş beyazlatma ajanına göre değişir.
Kent Sağlık Grubu Ağız ve Diş Hastalıkları Kliniği’nde ev tipi diş beyazlatmada, hastaya özel bir beyazlatma kaşığı kullanır. Beyazlatma kaşığı, dişlerin üzerine adapte olan şeffaf bir apareydir. Hasta beyazlatma jelinin yerleştirildiği bu apareyi gece uyurken veya gün içinde diş hekimi tarafından belirlenen daha kısa sürelerde kullanır. Ortalama 2 hafta içerisinde sonuç elde edilir.

Ofis tipi diş beyazlatma, diş hekimini ziyaretiniz sırasında ortalama 30 dakika süren seanslarla uygulanır. Ev tipi diş beyazlatmaya göre daha güçlü beyazlatma ajanları kullanılır. Hasta diş hekimi koltuğunda otururken dişlere uygulanır. Ortalama 2 seans uygulanır. Bazı durumlarda ofis tipi beyazlatmayı takiben ev tipi diş beyazlatma yapılması daha etkili bir sonuç verir.