İmplant Yerleştirmede Kemik Yoğunluğu | Ağız ve Diş Hastalıkları - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

İmplant Yerleştirmede Kemik Yoğunluğu

İmplantların yerleştirilmesinde kemik yoğunluğu, komşuluklar ve paralellik tedavinin başarısını etkileyen unsurlardır. Diş hekimleri operasyona başlamadan önce karşılaşacakları sorunlar hakkında sınırlı öngörüye sahiptir. Bu bilinçten yola çıkarak, operasyon sırasında karşılaşılabilecek sorunları mümkün olduğunca operasyon öncesine taşımak ve sorunları bu aşamada çözmeye yönelik olarak kliniğimizde 3 boyutlu yazılımının yardımıyla ayrıntılı bir implant planlaması yapılır.

Hemen ardından, bu planlamaya birebir uyan kılavuzlar üretilir. Bu kılavuzlar, operasyon sırasında kullanılacak frezlere yol gösterip implantların ideale en yakın açıda uygulanmalarını sağlar. İmplant, bu kılavuzların önderliğinde açı ve derinlik kontrolü güvenlik sınırlarında kalacak biçimde yerleştirilir.


Kullandığımız bu 3 boyutlu planlama yöntemiyle elde ettiğimiz kılavuzlar sayesinde çoğu kez mukoza destekli yani flepsiz cerrahi (cerrahi yara yapmaksızın) uygulayarak, kanamasız ve sonrasında ağrısız çalışmamızın sonucunda hastalarımıza büyük rahatlık sağlamaktayız.