Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

 “Her çocuk özeldir ve özen ister” diyerek kuruluşumuzdan bu yana çocuklara özel oluşturduğumuz birçok bölüm ve klinik ile aynı zamanda “çocuklara özel bir hastane” olarak hizmet veriyoruz. Böylece “Bebek Dostu Hastane” belgeli oluşumuzla birlikte “Hepimizden önce çocuklarımızın hastanesi” misyonuyla; bebeklerin doğumundan büyümelerine dek tüm sürecin takibini kesintisiz ve özenle yapıyor, özellikle 16 yaş altı çocuklarımızın gerekli tedavilerini tek bir çatı altında uyguluyoruz. Çocuklarınızın sağlığına değer veriyoruz. Kent Sağlık Grubu’nun çocuklarla ilgili bölümleri; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, Yenidoğan Bakım Ünitesi, Çocuk Acil Servis Hizmeti, Çocuk Nörolojisi Bölümü, Çocuk Cerrahisi Bölümü, Çocuk Gastroenterolojisi Bölümü, Çocuk Kardiyolojisi Bölümü ve Karaciğer Nakil Bölümü’nden oluşmaktadır.

Kent Sağlık Grubu’nun Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü (Pediatri), “Sağlam Çocuk Birimi” ve “Genel Pediatri Birimi’nden” oluşmaktadır. Doğumdan itibaren bebeklerin ve büyüme sürecinde çocukların gelişiminin düzenli takip edilmesi, hastalıklardan korunması, erken tanı ile tedavi edilmesi amacıyla bu bölümde hizmet vermekteyiz. 2006 yılında “Bebek Dostu Hastane” belgesini alan hastanemizde, bebeklerin anne sütü ile beslenmesi sürecini destekliyoruz. Bu kapsamda hastanemiz bünyesindeki “Ana Sınıfı Programı” ile annelere emzirme danışmanlığının yanı sıra bebek beslenmesi ve bakımı eğitimi veriyoruz. Bebeklerin rutin sağlık taramalarının ve aşılarının yapılmasını sağlıyoruz. Bebeklerin yanı sıra özellikle 16 yaş altı çocukların hastalıklarının ayakta veya yatarak tedavilerini tek çatı altında hastanemizin konforlu ortamında en uygun şartlarda yapıyoruz.

Genel Pediatri Birimi’nde 09:00-18:00 saatleri arasında uzman doktorlarımız, 18:00’den itibaren sabaha dek ise Acil Servis’te acil tıp uzmanlarımızca hizmet verilmektedir. Acil Servis’te değerlendirilen çocuk hastalarımızın tedavisinde diğer uzmanlık dallarındaki hekimlerimizden de konsültasyon istenilmektedir. Yeni doğan (0-1 ay) ve süt çocuğu (1-12 ay) dönemindeki hastaların, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarınca konsülte edilmesine özen gösterilmektedir.

Çocuklarda özellikle 0-12 yaş dönemi hastalıkların sıklıkla yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem, çocukların özenli bakıma ve sağlık kontrollerine ihtiyaçları vardır. Çocukluk döneminde iyi tedavi edilmeyen hastalıkların, sonraki yıllarda da bazı sorunlara yol açabileceği unutulmamalıdır.