Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Bugün ‘’Çocuklara Özel Bir Hastane’’ olarak hizmet veriyor olmamızın temelinde ‘’Çocuklar özeldir ve özen isterler!’’ anlayışımızdan hareket ederek bünyemize dâhil ettiğimiz birçok bölüm ve klinik yer almaktadır. Aynı zamanda misyonumuzun bir diğer temelini oluşturan “Hepimizden Önce Çocuklarımızın Hastanesi” anlayışımızı; sahip olduğumuz “Bebek Dostu Hastane” belgemizle de ispatlamış olduk. Bu anlayış bizleri bebeklerin doğumundan büyümelerine dek tüm sürecin takibini kesintisiz ve özenle yapmaya, özellikle 16 yaş altı çocuklarımızın gerekli tedavilerini tek bir çatı altında uygulamaya yöneltmektedir.

Kent Sağlık Grubumuzun çocuklarla ilgili bölümleri; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, Yenidoğan Bakım Ünitesi, Çocuk Acil Servis Hizmeti, Çocuk Nörolojisi Bölümü, Çocuk Cerrahisi Bölümü, Çocuk Gastroenterolojisi Bölümü, Çocuk Kardiyolojisi Bölümü ve Karaciğer Nakil Bölümünden oluşmaktadır.

Kent Sağlık Grubumuzun Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümümüz (Pediatri), “Sağlam Çocuk Birimi” ve “Genel Pediatri Biriminden” oluşmaktadır. Doğumdan itibaren bebeklerin ve büyüme sürecindeki çocukların gelişiminin düzenli takip edilmesi, hastalıklardan korunması, erken tanı ile tedavi edilmesi amacıyla hizmet vermekteyiz. 2006 yılında “Bebek Dostu Hastane” belgesini alan hastanemizde, bebeklerin anne sütü ile beslenmesi sürecini desteklemekteyiz. Bu kapsamda hastanemiz bünyesindeki “Ana Sınıfı Programı” ile annelere emzirme danışmanlığının yanı sıra bebek beslenmesi ve bakımı eğitimi vermekte; bebeklerin rutin sağlık taramalarının ve aşılarının yapılmasını sağlamaktayız. Hastanemizin konforlu ortamında, bebeklerin yanı sıra özellikle 16 yaş altı çocukların hastalıklarının ayakta veya yatarak tedavilerini, onlar için en uygun şartlarda yapmaktayız.

Genel Pediatri Birimi’nde 09:00-18:00 saatleri arasında uzman doktorlarımız, 18:00’den itibaren sabaha dek ise Acil Servis'imizde bulunan acil tıp uzmanlarımızca hizmet verilmektedir. Acil Servis'imizde değerlendirilen çocuk hastalarımızın tedavisinde diğer uzmanlık dallarındaki hekimlerimizden de konsültasyon istenilmektedir. Yenidoğan (0-1 ay) ve süt çocuğu (1-12 ay) dönemindeki hastaların tedavisinde, çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanlarımızın konsültasyonuna başvurulmaktadır.

Çocuklarda özellikle 0-12 yaş dönemi hastalıkların sıklıkla yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem, çocukların özenli bakıma ve sağlık kontrollerine ihtiyaçları vardır. Çocukluk döneminde iyi tedavi edilmeyen hastalıkların, sonraki yıllarda da bazı sorunlara yol açabileceği unutulmamalıdır.