Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
Klinik Rehberi
Klinik Tanıtımı
Kliniğin Hizmet Verdiği Merkezler
Kent Hastanesi
Klinik Doktorları
İlgili Dökümanlar

Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi

Kent Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Kliniği, muayene olan hastalara konsültasyon hizmeti vermektedir. Hastanemize gelen hastaların ruhsal durumları incelenmekte, daha önceden varsa, ruhsal bozuklukları değerlendirilmekte ve medikal düzenlemeleri yapılmaktadır.


Çocuk Psikiyatrisi'nin başlıca alanı çocuklarda görülen davranış, düşünce, duygu ve bunlarla ilişkili gelişimsel sorunların değerlendirilmesi, tanının konulması ve tedavinin belirlenmesidir.


Çocuk Psikiyatrisinin ilgilendiği konular genellikle, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, öğrenme bozuklukları, anksiyete (kaygı) bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, depresyon, bipolar bozukluk, uyum bozukluğu, yıkıcı davranış bozuklukları, yaygın gelişimsel bozukluklar, otistik bozukluk, psikotik bozuklukları, yeme bozuklukları, tik bozuklukları, zeka gerilikleri, gelişim gerilikleri, konuşma ve dile özgü gelişimsel bozukluklar, cinsel kimlik bozuklukları, yas, sosyal fobi, okulla ilişkili sorunlar, sınav kaygısı, alt ıslatma ve kaka kaçırmadır.