Beslenme ve Diyet - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

Beslenme ve Diyet

Sağlıklı beslenme, sağlığın da anahtarıdır. Yetersiz, aşırı veya dengesiz beslenmenin, çeşitli hastalıklar için risk faktörlerinin başında gelmektedir. Sağlıklı beslenmenin yeterli ve dengeli beslenme olduğunu, vücudun düzenli ve dengeli çalışması için tüm besin maddelerine ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

Beslenme ve Diyet Bölümü; sağlık grubumuzda yenidoğan, adölesan, yetişkin ve geriatrik hastalarıyla çalışanlara hizmet verir. Beslenme ve diyet servisi, 1 diyetisyen tarafından yönetilir. Görevli diyetisyen, vizitlere katılır.


Beslenme Bölümü; hastalar için diyetisyen ve  doktorlarca belirlenen diyetin uygun hazırlanması ve çekici biçimde sunulması, hastane çalışanları ve hasta refakatçilerinin yemek ihtiyacının karşılanmasında yüksek kalitenin sağlanması ile ilgilenir. Beslenme Bölümü; beslenme desteği, konsültasyonu, danışmanlığı ve eğitimi gibi geniş bir yelpazede çalışarak, hastaların günlük 3 öğün yemek ve beslenme ihtiyacını karşılar. Bu hizmet hastalar ve aileleri, doktorlar, eczacılar, sosyal hizmet görevlileri, hemşirelik personeli ve diğer sağlık personelinin koordinasyonu ile sağlanır.

Diyet Bölümü; diyetisyence geliştirilen ve hemşirelik, eczane ve beslenme servisince uygulanan kriterlere göre multidisipliner çalışma anlayışı içerisinde hastaların beslenme kalitesinin artırılmasına yönelik hastalara ve refakatçilerine sağlıklı beslenme ve diyet uygulamaları eğitiminin verilmesi amacıyla çalışır.