Beslenme ve Diyet - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

Beslenme ve Diyet


Sağlıklı beslenme, sağlığın da anahtarıdır. Yetersiz, aşırı veya dengesiz beslenmenin, çeşitli hastalıklar için risk faktörlerinin başında gelmektedir. Sağlıklı beslenmenin yeterli ve dengeli beslenme olduğu, vücudun düzenli ve dengeli çalışması için tüm besin maddelerine ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

Beslenme ve Diyet Bölümü; sağlık grubumuzda yenidoğan, adölesan, yetişkin\geriatrik hastalarımıza ve çalışanlarımıza hizmet verilmektedir. Beslenme ve diyet servisi, 1 diyetisyen tarafından yönetilmektedir. Görevli diyetisyen, vizitelere katılmaktadır.


Beslenme Bölümü;
 hastalar için diyetisyenlerimiz ve  doktorlarımız tarafından belirlenen diyetin uygun hazırlanması ve çekici biçimde sunulması, hastane çalışanlarımız ve hasta refakatçilerinin yemek ihtiyacının karşılanmasında yüksek kalitenin sağlanması ile ilgilenmektedir. Beslenme Bölümü; beslenme desteği, konsültasyonu, danışmanlığı ve eğitimi gibi geniş bir yelpazede çalışarak, hastaların günlük 3 öğün yemek ve beslenme ihtiyacını karşılamaktadır. Bu hizmet hastalar ve aileleri, doktorlar, eczacılar, sosyal hizmet görevlileri, hemşirelik personeli ve diğer sağlık personelinin koordinasyonu ile sağlanmaktadır.

Diyet Bölümü; diyetisyenlerimiz tarafından geliştirilen ve hemşirelik, eczane ve beslenme servisimiz tarafından uygulanan kriterlere göre multidisipliner çalışma anlayışı içerisinde beslenme kalitesinin artırılmasına yönelik hastalarımıza ve refakatçilerine sağlıklı beslenme ve diyet uygulamaları eğitiminin verilmesi amacıyla çalışmaktadır.