Check-Up Ünitesi - Tıbbi Bölümlerimiz - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..

Check-Up Ünitesi

Kişiselleştirilmiş checkup nedir?

Spesifik olarak size ait sorunların ne olduğunun belirlenmesi sürecine ‘kişiselleştirilmiş check-up’ deniyor. 


Kişiselleştirilmiş check-up programı nasıl oluşturuluyor?

Yaşınızın ve cinsiyetinizin yarattığı riske, sabit risk adı veriliyor. Kişiselleştirilmiş check-up, bu iki unsura göre uluslararası kılavuzların öngördüğü belirlenmiş bir test demetini baz kabul ediyor. Baz alınan kriterlere, ailesel ve bireysel (alışkanlıklar, fizik muayene bulguları vb) risklerinizde eklenerek kendi tarama programınız oluşturuluyor. 


Tarama programında nelere yer veriliyor?

Tarama programında, size ait “sorunlara ve yapılacaklara” yer veriliyor. Bu check-list’teki unsurlarla ilgili radyoloji, laboratuar ve diğer doktor görüşmeleri düzenlenerek, kişiselleştirilmiş check-up sonuçları aynı gün içinde organize ediliyor. 


Bireysel sağlık yönetimi nedir?

Kişiselleştirilmiş check-up uygulaması ile ortaya çıkan sorunların çözümünün planlanması ve yönetilmesi süreci bireysel sağlık yönetimi olarak tanımlanıyor. 

Kişiselleştirilmiş checkup faydaları nelerdir?

  1. Uzun ömür: Tıp otoriteleri, 35 yaşından itibaren düzenli check-up yaptıranların daha uzun süre hayatta kaldıklarını ifade ediyor.
  2. Erken tanı: En önemli fayda hastalıkların, özellikle kanserin erken tanısıdır. Kanserin tedavi edilebilir olduğu veya henüz bulgu vermediği bir dönemde tespiti, erken tanı olarak adlandırılmaktadır. Kanseri erken tanımak, çok az semptom verdiğinde, hatta semptom vermediği dönemde bunu yapabilmek ancak (bir dereceye dek) kişiselleştirilmiş check-up ile mümkündür.
  3. Sağlıklı kilo verme: Kişiselleştirilmiş check-up sonrasında hazırlanan bireysel sağlık yönetimiyle; ideal kiloyu yakalamak, yüksek seviyedeki karaciğer yağlanmasını düzeltmek veya insülin direncini çözmek mümkün. Sağlıklı kilo vermek için sadece diyet ve egzersiz yetmeyebilir, kişinin diğer sağlık sorunlarının da yönetilmesi gerekiyor. 
  4. Multiple hastalık yönetimi / Tanı alamamış hastaların tanılarının ayrıştırılması: Kişiselleştirilmiş check-up’ın faydalarıarasında, farklı zaman dilimleri içerisinde birden fazla hekime giderek alınabilecek tanıları, tek bir görüşmeyle gerçekleştirmek ve çözüm planlamaktır. Buradaki nüans, “tanı” dır. Kişiselleştirilmiş check-up, bir tedavi yöntemi değildir. 
  5. Hastalıklardan korunmak – Erken bile olsa hiç tanı almaksızın sağlıkla hayatı sürdürmek:Bulguları, hastalık haline gelmeden düzeltmek pek çok hastalık için mümkün. Hele çevresel faktörler ve genetik faktörlerin birlikteliği ile ortaya çıkan hastalıklar için bu daha da önemlidir. Ailedeki hastalıkların varlığında kişinin genetik testlerini ve yaşam biçimini analiz eden programlar kullanarak, hastalığı engelleyebiliyoruz, ya da kontrollü bir biçimde ortaya çıkarken erken tanısını koyabiliyoruz. Gentest kliniğimizde kullandığımız bir yöntem ve çok başarılı sonuçları var. Yüksek riskli kişilere yani ailesinde tekrar eden hastalıkları olan kişilere farklı yaklaşıyoruz ve korunma programlarına alıyoruz. 

Dünyanın çeşitli yerlerinden düzenli gelen hastalar Kent Hastanesini tercih ediyor. Bu ülkelerin arasında Çin, İngiltere, Belçika, Hollanda, Almanya, Endonezya, Lüksemburg, Rusya, Tayland, İsviçre, Çek Cumhuriyeti var. Bu insanlar neden dünyanın bir ucundan buraya gelip, düzenli kontrollerini Kent Hastanesi’nde yaptırıyorlar?

“Kişiselleştirilmiş check-up, kişinin mevcut tüm sorun alanlarının ne olduğunu belirleyen yararlı bir yöntem olduğundan ve “Bireysel sağlık yönetimi” ile binlerce hasta deneyimini; hem zaman hem klinik hem de finansal anlamda son derece cost-effective ( maliyet-etkin/ uygun fiyatlarla)  bir hizmet sunumu ile bütünleştirdiğimizden tercih ediliyoruz.


Kent Sağlık Grubu Check-Up Ünitesi
Kent Sağlık Grubu İzmir Check-Up Ünitesi’nde kişiselleştirilmiş Check-Up ile kişilerin tüm sağlık öyküsü incelenip, yaş ve cinsiyete yönelik tarama testleri ile birlikte muayenesi de yapılarak olası hastalık riskleri araştırılır. Böylece önerilen yaşam tarzı değişikliği ve tedaviler ile kişiler sağlığını uzun yıllar koruyabilir. Yılda 1 kez yaptırılacak kişiselleştirilmiş Check-Up ile birçok hastalığa erken tanı konulabilir.


Check-up appointments and further information: 0-232-398-11-00 Extension: 3000-3002