Acil Tıp - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Klinik Tanıtımı

Kent Hastanesi Acil Servisinde 7 gün/24 saat acil tıp uzmanlarımızca acil bakım gerektiren hastalarımıza hizmet verilmektedir. 

 

Acil servis, bir ekip işidir. Yalnızca acil tıp uzmanlarının görev aldığı, ülkemizdeki sayılı hastanelerden biri olan Kent Hastanesi Acil Servisimiz, hem fiziki yapı ve donanım, hem de  sahip olduğu dinamik ekiple uluslararası standartlardadır.

 

Servisimizde 8 muayene odası bulunmaktadır. Bunlardan biri, bulaşıcı hastalığı olan veya bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarımızın değerlendirilmesi ve takibi için hasta yararına olan negatif/pozitif basınçlı havalandırma sistemine sahiptir. Buna ek olarak; trafik kazası, kalp krizi gibi hayatı tehdit eden durumlarda, acil müdahalede kullanılan tüm havayolu malzemeleri, mobil dijital röntgen, çocuk hastalarımız için Broeslow® şeridi, defibrilatör, fiberoptik nazofaringoskop ve taşınabilir solunum/CPAP cihazı gibi ekipmanların sürekli hazırda tutulduğu 2 hastalık resusitasyon odamız vardır. Acil tıp uzmanlarımız, Sonosite MicroMaxx® ultrason cihazı ile birçok travmatik yaralanma ve diğer tıbbi rahatsızlıkların teşhisini hızla koyabilmektedir.

 

kent hastanesi acil servis

 

Doktorlarımız hastalık ile ilgili bilgilerin alınması ve muayene sonrasında uygulanacak tedavi ve yapılacak testlerle ilgili olarak hasta ve yakınlarına bilgi vermekte ve hastanın onayını almaktadır. Gerektiğinde diğer doktorlardan da konsültasyon istenmektedir.  Normal mesai saatlerinde sunulan radyolojik görüntüleme (röntgen, multi-slice BT ve MRI) ve laboratuvar hizmetleri, 7/24 verilebilmektedir.

 

Acil servis ekibimiz hasta haklarına ve gizliliğe gerekli özenin gösterildiği bir çalışmayı ilke edinmiştir. Kayıtlarımızın tümü, elektronik ortama aktarılarak muhafaza edilmektedir. Kent Hastanemizde 7/24 ambulans hizmeti de sunulmaktadır.

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 12 Eylül 2022 - 14:33