Dental İmplant - Ağız ve Diş Hastalıkları - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Dental İmplant

Dental implant, çene kemiğinin içine yerleştirilen titanyum bir vidadır. Bir veya birden fazla diş eksikliklerini tamamlamakta kullanılır. Kent Sağlık Grubu Ağız ve Diş Hastalıkları Kliniğimizde dental implant operasyonu deneyimli uzmanlar tarafından sağlanmaktadır. Operasyon ile ilgili sıkça sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular:

İmplantlar güvenli midir, ömrü ne kadardır?
İmplantlar, günümüzde iyi bilinen ve denenmiş bir tedavi yöntemidir. Günümüzde yapılan implantların yüzde 95’i uygun bakımla uzun yıllar ağızda kalır.

 

ağız ve diş sağlığı kent sağlık grubu dişçi 3

 

Kendi dişlerimin bir kısmı halen ağzımda duruyor. Yine de implant yapılabilir mi?
Evet, diş eksikliği implantlarla tamamlanabilir. Tek dişten tam dişsizliğe kadar tümü implantlarla tamamlanabilir.

 

İmplantlar her hastaya uygulanabilir mi?
Bu, hastamızın genel sağlık durumu ve çenedeki kemiğin durumuyla ilişkilidir. Bazı özel durumlar dışında implant çoğu hastaya uygulanabilir. Diş hekimi, öncelikle çenedeki kemiğin durumunu anlamak için bazı özel testler yapacaktır. Eğer implant yerleştirilmesi düşünülen bölgede yeterince kemik yoksa veya mevcut kemiğin kalitesi iyi değilse öncelikle kemik ekilmesi gerekebilir.

 

İmplant yerleştirilmesi ağrılı bir işlem midir?
İmplant, küçük bir cerrahi işlem ile yerleştirilir. Basit bir lokal anestezi ile tamamen uyuşturularak yapılabildiği gibi, eğer hasta çok heyecanlı ise sedasyon veya bası durumlarında genel anestezi altında yapılabilir. Hastamız hiçbir şekilde ağrı duymaz, ancak operasyon sonrası bir hafta boyunca biraz rahatsızlık hissi oluşabilir. Bu da ağrı kesicilerle rahatlıkla kontrol edilebilir.

 

Tedavi ne kadar sürede tamamlanır?
Diş hekimi, tedavi başlangıcında yaklaşık bir zamanlama verecektir. Ancak yeni implant sistemlerinde bu süre yaklaşık 3 aya kadar düşürülmüştür.

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 30 Mart 2022 - 15:09