İmplant Yerleştirmede Kemik Yoğunluğu - Ağız ve Diş Hastalıkları - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 43 saniyede okuyabilirsiniz.

İmplant Yerleştirmede Kemik Yoğunluğu

İmplantların yerleştirilmesinde kemik yoğunluğu, komşuluklar ve paralellik, tedavinin başarısını etkileyen unsurlardır. Diş hekimleri operasyona başlamadan önce karşılaşacakları sorunlar hakkında sınırlı öngörüye sahiptir. Bu bilinçten yola çıkarak, operasyon sırasında karşılaşılabilecek sorunları mümkün olduğunca operasyon öncesine taşımak ve sorunları bu aşamada çözmeye yönelik olarak kliniğimizde 3 boyutlu yazılım yardımıyla ayrıntılı bir implant planlaması yapılmaktadır.

 

ağız ve diş sağlığı kent sağlık grubu dişçi 5

 

Hemen ardından, bu planlamaya birebir uyan kılavuzlar üretilmekte; bu kılavuzlar, operasyon sırasında kullanılacak frezlere yol gösterip implantların ideale en yakın açıda uygulanmalarını sağlamaktadır. İmplant, bu kılavuzların önderliğinde, açı ve derinlik kontrolü güvenlik sınırlarında kalacak biçimde yerleştirilmektedir.


Kullandığımız 3 boyutlu planlama yöntemiyle elde ettiğimiz kılavuzlar sayesinde çoğu kez mukoza destekli yani flepsiz cerrahi (cerrahi yara yapmaksızın) uygulayarak, kanamasız ve sonrasında ağrısız çalışmamızın sonucunda hastalarımıza büyük rahatlık sağlamaktayız.

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 30 Mart 2022 - 15:13