Check-Up Nedir? - Check-Up Ünitesi - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Check-Up Nedir?

Sağlıklı olmak hayattaki önceliğimizdir. Check-Up, sağlıklı olma halinizi uzun süre devam ettirebilmek için tasarlanmış bir sistemdir. 


Nasıl Mı? 
Hayat yolculuğumuzda bazen sürprizlerle, bazen de risklerle karşılaşabiliriz. Önemli olan riskleri öngörebilmek ve bu doğrultuda gerekli önlemleri alabilmektir. Check-Up, işte bu risklerin değerlendirilmesine ve olası sorunlarda erken tedaviye olanak sağlar.

 

check up Kent Hastanesi

 

Örneğin;

Ailenizde şeker (diyabet) hastalığı varsa ve ölçümlerinizde kan şekeri düzeyi yüksek çıktıysa, henüz diyabet hastası değilseniz; biraz diyet, biraz egzersiz ve şeker yüksekliğinin vücudunuzda oluşturacağı hasardan koruyacak uygun bir ilaç kullanımı ile diyabet hastalığınızı geciktirebilmekteyiz ve böylece belki bir 10 yıl daha hasta olmadan yaşayabilirsiniz. Durum her zaman böyle kolay da olmayabilir. Örneğin, hiçbir bulgu vermeden büyüyen tiroid nodülü kötüleşmekteyse, bu durumda hemen ilgili cerrahi ekiple tedaviyi başlatabilir, normal hayatınıza dönmenizi sağlayabilmekteyiz. Her şey yolunda ise yıllar geçtikçe sağlıklı yaş alabilmeyi ciltte küçük kozmetik dokunuşlar ile de sağlayabilmekteyiz.

 

Kişiye Özel Risk Değerlendirmesi

İşte, örneklerle sergilemeye çalıştığımız bu sağlık tablosunda tüm resme hâkim olmak isterseniz Kent Sağlık Grubu Check-Up Ünitesi olarak biz sizlere yardım edebiliriz. Kent Sağlık Grubu Check-Up Ünitemize başvurduğunuzda yaş, kişisel özellikler ve aile sağlık öykünüzü detaylı olarak öğrenip, size en uygun Check-Up paneli ile özel bir sağlık risk değerlendirmesi yapabiliriz.  Gerektiğinde Gentest araştırması ile genetik yatkınlığınızın bulunduğu hastalıkları belirleyip, gerekli önlemlerin alabilmeniz için sizlere yol gösteriyor olacağız. Unutmayınız ki sizleri muayene etmeden, aile sağlık öykünüzü öğrenmeden ve kişisel özelliklerinizi bilmeden hiç kimse size tam bir Check-Up öneremez. Bize göre doğru bir Check-Up tümüyle kişiye özel olmalıdır.

 

 

 

 

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 30 Mart 2022 - 16:43