Alın Germe - Kaş Kaldırma - Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Alın Germe - Kaş Kaldırma

Alın germe işlemi, alın bölgesindeki yaşlanma belirtilerini gidermek, daha genç ve diri bir yüz ifadesini geri getirmek amacıyla uygulanan bir estetik girişimdir. Alın germe ve kaş kaldırma işlemleri, genellikle göz kapağı estetiği, yüz ve boyun germe gibi diğer yüz gençleştirme işlemleriyle birlikte yapılmaktadır.

 

Klasik yöntemle alın germe işleminde alın saç çizgisinin 4-5 cm gerisinden, saç içerisinden yapılan taç şeklinde bir kesi ile tüm alın gerilir. Alın ve kaş arası çizgilerine neden olan kaslar gevşetilir, kaşların düşüklüğü giderilir. Germe sonrası fazlalık cilt çıkarılır ve saçlı deri içindeki kesi hattı kapatılır. Endoskopik alın germe işleminde ise, saç çizgisinin biraz gerisinden yapılan küçük kesilerden endoskopla girilerek, kaş kaldırma, alın ve kaş arası kasların gevşetilmesi işlemi yapılabilir. Bu yöntemin avantajı, klasik yönteme göre çok daha az kesi yapılması ve iyileşmenin daha çabuk olmasıdır.Sadece kaş düşüklüğünden şikayetçi olan kişiler için alternatif tedavi yöntemi, içeriden konan askı dikişleri ile kaşın yukarıya asılmasıdır. Bu yöntem, daha genç yaşta olan ve sadece kaşların özellikle dış kısımlarının düşüklüğünden rahatsız olan kişiler için önerilir.

 

kent hastanesi estetik plastik cerrahi

 

Operasyona Genel Bir Bakış

Ameliyat Süresi: 1-2 saat (Yüz germe ile birlikte yapıldığında daha uzun sürebilir.)
Anestezi Koşulları: Genel anestezi, sadece kaşa yönelik girişimler için ise “sedasyon” altında lokal anestezi
Hastanede Kalış: 0-1 gün
Olası Rahatsızlıklar: Geçici şişlik ve morluklar, deride hassasiyet, hissizlik ve geçici bir gerginlik hissi. Ciltte kurumalar.
Olası Riskler: Yüz sinirlerinde hasar, alında asimetri.

İşe Dönüş: 7-10 gün (Sadece kaş kaldırmada 3-5 gün)
Ağır Egzersiz: 2. hafta
Morlukların Geçmesi: 1-2 hafta
Güneşten Korunma: 4-6 ay

 

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 18 Nisan 2022 - 10:47