Yüz Germe - Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Yüz Germe

İnsanlar yaşlandıkça yer çekiminin etkileri, güneşe maruz kalmanın olumsuz sonuçları ve günlük yaşam stresleri yüzlerinde görülebilir. Burun ve ağız kenarlarında derin kıvrımlar oluşur. Çene altı esneyerek gıdı oluşur. Boyun çevresinde ise katlar ve yağ birikimleri görülebilir.

 

kent hastanesi estetik plastik cerrahi

 

Yüz germe operasyonu, yaşlanma sürecini durduramaz. Sadece saati geri alır. En görünür konumda olan yaşlanma göstergelerini fazla olan yağın çıkarılması, deri altındaki kasların sıkıştırılması, yüz ve boyun derilerinin gerilmesi yoluyla daha iyi bir duruma getirir. Yüz germe operasyonu tek başına yapılabileceği gibi, alın germe, göz kapağı operasyonu veya burun düzeltilmesi ile bağlantılı olarak da yapılabilir.

Yüz germe operasyonu için en iyi adaylar, yüzü ve boynu sarkmaya başlamış olup, derileri halen bir ölçüde esneklik taşıyan ve kemik yapıları güçlü ve belirgin olan kişilerdir. Hastalar genellikle, 40 yaş üstüdür. Ancak, yüz germe operasyonları, 70-80 yaşlarında olan kişilere de başarı ile uygulanabilir.

 

Yüz germe operasyonu, daha genç ve taze görünümü sağlamanın yanı sıra, kişinin kendine olan güvenini de arttırır. Ancak, tamamen yeni bir görünüm veremediği gibi, gençliğe özgü sağlık ve enerjiye kavuşmayı da sağlayamaz. Operasyona karar vermeden önce, kişinin beklentileri konusunda dikkatle düşünüp, doktoruyla ayrıntıları konuşmasında yarar vardır. Yüz germe operasyonları, yetkin plastik cerrahlar tarafından yapıldığı takdirde komplikasyonlara çok nadir rastlanır. Bunlar da genellikle önemsiz olurlar. Ancak kişilerin anatomileri, fiziki reaksiyonları ve iyileşme hızı konusundaki kapasiteleri çok değişkendir. Sonucu kesin olarak tahmin etmek mümkün olmayabilir.

 

Operasyona Genel Bir Bakış

Ameliyat Süresi: 2-4 saat
Anestezi Koşulları: Genel anestezi, bölgesel girişimler için sedasyon altında lokal anestezi
Hastanede Kalış: 1-2 gün (Alın germede: 0-1 gün)
Olası Rahatsızlıklar: Geçici şişlik ve morluklar, deride hassasiyet, hissizlik, geçici bir gerginlik hissi ve ciltte kurumalar
Riskler: Yüz sinirlerinde hasar, alında asimetri

İşe Dönüş: 14-20 gün
Ağır Egzersiz: 2 hafta
Morlukların Geçmesi: 2-3 hafta
Güneşten Korunma: 4-6 ay

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 18 Nisan 2022 - 14:44