Beceri Kazanma ve Hayata Geri Dönüş Terapisi - Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 43 saniyede okuyabilirsiniz.

Beceri Kazanma ve Hayata Geri Dönüş Terapisi

Hayata ve işe dönüş terapisi; hastanın hayatını idame ettirmesini sağlayacak giyinme, yemek yeme ve kişisel temizlik gibi fonksiyonlarını geri kazanması ve bu işleri yapmasına engel olabilecek kavrama ve algılama gibi düşünce bozukluklarının tedavisi ile ilgilenir. Bunun yanı sıra, bir uzvun fonksiyonel kullanımını arttıran ve kontraktür gelişimini önleyen, ortez-protez ve atel temini ve orientasyonunu sağlar. 

 

Spesifik olarak, hastanın günlük aktivite ve hareket becerilerinin kazanılması, algı terapisi,  bağımsız hareketi artıracak cihaz seçimi ve koordinasyonu; nöromüsküler eğitim ve değişikliklere adaptasyon için rehberlik gibi konularda hizmet verilir. Bu hizmetler, yatan hasta ve poliklinik hastalarına tüm yaş gruplarında sağlanır.

 

Beceri kazanma ve hayata geri dönüş terapisi, Kent Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümümüz bünyesinde uzman 1 fizyoterapist ve 1 yardımcı personel ile hastalara sunulmaktadır.

 

kent sağlık grubu bayraklı alsancak fizik tedavi

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 18 Nisan 2022 - 15:02