Bebek Dostu Hastane - Kadın Hastalıkları ve Doğum - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 42 saniyede okuyabilirsiniz.

Bebek Dostu Hastane

“Bebek Dostu Hastane” ilkeleri, ilk olarak 1989 yılında Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF’in “Emzirmenin Korunması, Teşviki ve Desteklenmesi” adıyla yayınladıkları ortak bildirgeye dayanmaktadır. Bu bildirge kapsamında "Bebek Dostu Hastaneler" kavramı geliştirilmiştir.

 

kent sağlık grubu kadın hastalıkları ve doğum

 

Anne Sütünün Teşviki Programının amacı; anne adaylarının doğum öncesi dönemden itibaren emzirmeye hazırlanması, doğumdan hemen sonra emzirmeye başlanılması ve hastaneden eve dönüş sonrasında da emzirmeyi sürdürmeleri için desteklenmesidir. Ülkemizde 1991 yılından itibaren bu program desteklenmiş ve bu kapsamdaki süreçleri izleyen ve uygulayan hastaneler “Bebek Dostu Hastane” unvanını almaya hak kazanmaktadırlar.

 

Kent Hastanesi olarak “Bebek Dostu Hastane” unvanına sahibiz. Bizler bebeklerin anne sütüyle beslenmesini desteklemekteyiz. Anne adayları, bir bebek için en değerli besinin anne sütü olduğu konusunda bilgilendirilmekte, emzirmenin yararları ve yöntemleri konusunda eğitim almaktadır.  

 

 

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 20 Nisan 2022 - 13:56