Kozmetoloji - Tıbbi Birimlerimiz - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Klinik Tanıtımı

Kozmetoloji Ünitesi Bünyesinde Yer Alan Birimler:
  • Kalıcı Epilasyon Birimi

  • Varis ve Periferik Damar Hastalıkları Ünitesi
  • Selülit ve Vücut Şekillendirme Birimi
  • Cilt Gençleştirme (rejuvanasyon) ve Leke Tedavisi Birimi
  • Cilt Bakımı Birimi

 

kent hastanesi alsancak kozmetoloji cilt varis

 

Hastalara uygulanacak tedaviler Kent Alsancak Tıp Merkezimiz bünyesindeki, girişim odaları ve tam teşekküllü 2 adet ameliyathanede gerçekleştirilmekte olup, ek rahatsızlığı bulunan hastaların tetkik ve tedavileri de Kent Alsancak Tıp Merkezimiz bünyesindeki hekimler tarafından yapılmaktadır.  


Varis ve Periferik Damar Hastalıkları Ünitesinde: 
Hastaların muayeneleri ilgili hekim tarafınca tamamlanıp Kent Alsancak Görüntüleme Merkezimizde gerekli görülen USG tetkikleri hızla gerçekleştirilmektedir. Ünite bünyesinde varislere yönelik olarak medikal tedaviler, skleroterapi, Nd-YAG lazer ile 1-4 mm arası ince damarların tedavisi, endovasküler lazer uygulaması ile safen ven ablasyonu, gerekli durumlarda cerrahi olarak pake eksizyonu ve safen ven çıkartılması uygulamaları gerçekleştirilmektedir.


Cilt Gençleştirme (Rejuvanasyon) ve Leke Tedavisi Biriminde:
Botulinum toksin uygulamaları ile mimik kırışıklıkları ve terleme tedavileri, yumuşak doku dolgu uygulamaları, kimyasal cilt yenileme, Nd-YAG lazer ile cilt yenileme ve kolajen dokunun yenilenmesi, Portrait PSR3 ile cilt yenileme ve cilt lekeleri tedavisi uygulamaları yapılmaktadır.
 
Portrait PSR3 ile yıpranmış, doğal veya biyolojik nedenlerle yaşlanmış cilt yüzeyine hiçbir yan etkisi olmayan plazma enerjisi uygulanmaktadır. Cildin alt tabakalarına etki eden plazma enerjisi, hızla yeni ve genç bir "cilt oluşumunu" sağlamaktadır. Sistem yüz bölgesinden sonra el sırtı ve dekolte bölgesi gibi vücudun diğer bölgeleri için de Amerika Sağlık Örgütü'nden alınan FDA onayı ile güvenle kullanılmaktadır.

 

kent hastanesi alsancak kozmetoloji cilt varis

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 13 Eylül 2022 - 16:07