Laboratuvar - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 53 saniyede okuyabilirsiniz.

Klinik Tanıtımı

Kent Sağlık Grubumuzun laboratuvarında; poliklinikler, servis katları, yoğun bakım üniteleri, ameliyathaneler, acil servis hastalarından alınan ve hastane dışından gönderilen klinik örneklerde gerekli tetkikler yapılmaktadır. Yapılamayan testlerin ise anlaşmalı dış laboratuvarda yapılması sağlanmaktadır.

 

Laboratuvar hizmetlerimiz, 7/24 kesintisiz verilmektedir. Laboratuvar ekibimiz; koordinatör başkanlığında her üç dalda uzman doktorlar, laboratuvar başteknisyeni ve teknisyenlerden oluşmaktadır. Ayrıca hizmetin sürdürülmesine destek vermek amacıyla kayıt-kabul görevlimiz ve hasta hosteslerimiz de bulunmaktadır.

 

kent sağlık grubu laboratuvar tahlil

 

Laboratuvar üç alt birimden oluşur;

• Klinik Patoloji
• Klinik Mikrobiyoloji
• Klinik Biyokimya

 

Her üç birim de güçlü bir teknolojik altyapıyla donatılmıştır. Laboratuvarda, uygulanan testler için uluslararası kabul görmüş NCCLS (National Committee for Clinical Laboratory Standards) gibi kuruluşların geliştirdiği, standardize ettiği ve onayladığı yöntemler kullanılmaktadır. Bu standartlar, her bir test için kullanılan malzemeleri, uygulama ve kalite kontrol yöntemlerini kapsamaktadır. İç kalite kontrol standardizasyon kuruluşlarının önerileri doğrultusunda her bir test için farklı dönemlerde uygulanmaktadır. Ayrıca biyokimya, hormon analizleri, serolojik testler, bakteriyolojik kültürler ve antibiyotik duyarlılık testleri için dış kalite kontrol programları uygulanmaktadır.

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 01 Temmuz 2022 - 12:10