Destekleyici Hizmetler - Medikal Onkoloji - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Destekleyici Hizmetler

Her hastanın kişiselleştirilmiş tedavi planı, yan etkileri yönetmek ve yaşam kalitesini artırmak için tasarlanmış destekleyici bakım terapileri (beslenme desteği, psikolojik destek, ağrı yönetimi, lenfödem vb.) ile kanıta dayalı tıbbi tedavilerin birleşimidir. Kanser tedavisine yönelik bu bütünleştirici yaklaşım, yalnızca hastalığı değil, kişiyi bütünsel olarak tedavi etmeye yardımcı olmaktadır.

 

Tedaviye Ek Olarak Nelerden Faydalanabilirim?

Yoga ve nefes terapisi, ücretsiz olarak haftada iki gün online gerçekleşmektedir. Bu, terapi süreciniz ve kişisel rahatlamanız için gereklidir. Hekiminize ve ya navigatörlerinize danışmanız durumunda size gerekli yönlendirmeleri yapacaklardır.

 

Diyetisyen görüşmesi de bu süreçte sizin için gerekli olacak bir diğer önemli konudur. Beslenme ve diyet uzmanımız tarafından tedavi sürecinizde nasıl besleneceğiniz konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Mutlaka her ay görüşmenizi yapın.

 

Psikolojik destek, tedavi sürecinizde kendinizle ilgili bütün konularda size yardımcı olacaktır. Her ay uzman psikolog görüşmelerinizi yine merkezimizde gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Fizik tedavi rehabilitasyonu, kemoterapi veya radyoterapi alan hastalarımızın tedaviden kaynaklı oluşan ağrı ya da yorgunluk gibi şikayetlerini en aza indirmek için verilmektedir. Hastaların fiziksel güçlerini artırmak, fonksiyonel bağımsızlıklarını kazandırmak ve ağrılarını azaltmak amaçlı planlanan tedavi kapsamında fizyoterapi, masaj, kişiye özel egzersizler ve rehabilitasyon programları uygulanmaktadır.

 

Saç Derisi Soğutma Sistemi ( PAXMAN)

Saç dökülmesi, kemoterapi tedavisi sırasında ortaya çıkan en belirgin etkilerden biridir. Saç derisi soğutma, kemoterapi gören hastaların saç dökülmesini azaltmak ya da önlemek için kullanılan bir yöntemdir. Deri soğutma, derinin ısısını düşürmek için kullanılan bir yöntemdir ve 25 yılı aşkın bir süredir farklı şekillerde kullanılmaktadır. Deri ısısını birkaç derece azaltmak, saç foliküllerine varan kan miktarında bir sınırlama yaratır. Böylelikle kan akışıyla taşınan kemoterapi ilaçlarının etkisinden korunma sağlanmış olur.

 

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 30 Haziran 2022 - 15:00