Hasta Navigatörü - Medikal Onkoloji - Tıbbi Birimlerimiz - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 43 saniyede okuyabilirsiniz.

Hasta Navigatörü

Kanser, bireyi ve ailesini bedensel, duygusal, bilişsel, sosyal ve ekonomik açıdan etkileyen, hastanın ve yakın çevresinde bulunan bireylerin yaşamını, beklentilerini ve değerlerini değiştiren bir hastalıktır. Kanserin tanı alma sürecinde şaşkınlık yaşayan hasta, aynı zamanda tedavi ile ilgili randevularını planlamak ve tanıyı kabullenmek zorundadır. 

 

Hastaların bu zorlu kriz dönemine pozitif uyum sağlayabilmeleri ve içinde bulundukları durumu doğru algılayabilmeleri için, onlara rehberlik eden bir profesyonele ihtiyaçları bulunmaktadır. Kent Onkoloji Merkezinde sunulan ‘Hasta Navigatörü’ hizmeti ile hastalarımızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamaktayız. 

 

Doktor randevularını ayarlamak, bakım ve tedavi seçeneklerini açıklamak, hastaların doktor ziyaretleri sırasında onlara eşlik etmek, hasta navigatörünün taşıdığı sorumluluklar arasında yer almaktadır. Navigator hemşirenin önemli sorumluluklarından bir diğeri de diğer sağlık çalışanları ile iş birliği içinde olmaktır. Onkoloji alanında Navigasyon Hemşirelerinin bakıma katılmasının sonucunda kanserin/kanser tedavisinin yan etkilerine ve komplikasyonlarına daha erken müdahale edilebilmektedir.

 

 

 

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 28 Haziran 2022 - 16:00