Kent Onkoloji Merkezi - Medikal Onkoloji - Tıbbi Birimlerimiz - Acıbadem & Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 3 dakikada okuyabilirsiniz.

Kent Onkoloji Merkezi


Birlikte Daha Güçlüyüz

Kanser kelimesi kulağa korkutucu gelse de; günümüzde uygulanan farklı tedavi yöntemleri, ilerleyen tıbbi teknolojiler, yapılan farkındalık çalışmaları ve en önemlisi erken teşhis sayesinde bu hastalıkta başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Kent Onkoloji Merkezi olarak, kanser alanındaki tüm gelişmelerin takipçisi olan tecrübeli hekim kadromuzla ve hastalarımızın yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefleyen bakış açımızla sizlerin yanında yer almayı amaçlıyor ve kansere karşı savaşınızda ‘’Birlikte Daha Güçlüyüz!’’ diyoruz.

 

kent onkoloji merkezi kanser tedavi izmir Houston Methodist

 

Houston Methodist Hospital ve Kent Onkoloji Merkezi Hastaları İçin Güçlerini Birleştirdi

Kent Sağlık Grubu bünyesinde hayata geçirdiğimiz Türkiye’nin en kapsamlı kanser merkezlerinden biri olan Kent Onkoloji Merkezimiz, ABD’nin onkoloji alanında önde gelen sağlık kuruluşlarından Houston Methodist Hospital (HMH) ile hastalarımıza en iyi tedavi yöntemlerini sunmak için bir araya geldi. Bu iş birliğimizin en önemli amacı; hastalarımızın tedavi sürecinde yaşam kalitelerini artırmak ve aynı zamanda ikinci görüş almak, hasta bakımının doğrudan koordinasyonu da dahil olmak üzere, Houston Methodist’in multidisipliner ekiplerinin desteği ile hastalarımız için en doğru tedavi yöntemlerini belirlemektir.

 

Kanser Tedavisinde Multidisipliner Yaklaşım

Farklı disiplinlerden hekimlerin bir araya gelmesiyle, hastalara uygulanacak tedavinin belirlenmesi bu süreçte atılacak en önemli adımdır. Multidisipliner ekipler, her hastanın bireysel olarak değerlendirilmesi ve doğru tedavi yöntemlerinin geliştirilmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Bu yaklaşımı benimseyen onkoloji merkezimiz, hastaların yaşam kalitesiyle birlikte tedavi sürecinde hayatta kalma oranını da artırmayı hedeflemektedir.

 

Bölgenin En Kapsamlı Kanser Merkezi

Kent Hastanemizi entegre onkoloji hizmeti sunan bütüncül bir kanser tedavi merkezi haline getiren Kent Onkoloji Merkezi; yeni radyasyon onkolojisi ve nükleer tıp klinikleri sayesinde bölgenin en kapsamlı tedavi hizmetini sunmaktadır.


Başlıca Hizmetler;

• 45 Yatak Kapasiteli Kemoterapi Ünitesi

• Gamma Knife Tedavisi

• Radyoterapi ve Brakiterapi

• PET-CT ve Spect-CT Taramaları

• Radyoaktif İyot Tedavi Ünitesi

• Geliştirilmiş Radyoloji Ekipmanları (4D CT, MRI vb.)

 

Hasta Odaklı Tedavi 

Kent Hastanesi Onkoloji Merkezi olarak önceliğimiz, hastalarımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde tedavi görmesidir. Hastalarımızın tanı ve tedavi süreçlerinde kendilerini rahat hissetmelerini sağlamak, ihtiyaçlarına yönelik hizmet sunmak ve kendilerine en uygun seçenekleri sıralayabilmek için tüm tedavi yöntemleri hakkında bilgi paylaşma konusunu önceliğimiz olarak değerlendirmekteyiz. 

 

Hasta Navigatörü

Kent Hastanesi bünyesinde yer alan Onkoloji Merkezimizde hasta navigatörü ile hastalarımızın ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamanın yanı sıra tıbbi durumlarını ve takip ettikleri tedavi planlarını açıklamaktayız.  Ayrıca hasta yakınlarının da hastane içindeki diğer konularda bilgi sahibi olmasını sağlamaktayız. Doktor randevularını ayarlamak, bakım ve tedavi seçeneklerini açıklamak, hastaların doktor ziyaretleri sırasında onlara eşlik etmek, tıbbi ekiple iletişim kurmak, hasta navigatörünün taşıdığı sorumluluklar arasında yer almaktadır.

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 22 Nisan 2022 - 10:37