Tüp Bebek Merkezi (IVF) - Tıbbi Birimlerimiz - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane
Bu içeriği ortalama 2 dakikada okuyabilirsiniz.

Klinik Tanıtımı

“Bebek Dostu Hastane” unvanına sahip olan Kent Sağlık Grubu İzmir Tüp Bebek Merkezimiz (IVF), hastanenin kuruluşu olan 2004 yılından itibaren faaliyet göstermektedir. Deneyimli ekibi, uygulamadaki yüksek başarı oranıyla yalnız İzmir değil, Türkiye’nin dört bir yanından hastaların tercih ettiği bir merkezdir. 

 

Kent Sağlık Grubu İzmir Tüp Bebek Merkezi

 

İlk tüp bebek tedavisinin uygulandığı zamandan bu yana 40 yıldan fazla süre geçti. Yıllar içinde tüp bebek uygulama yöntemleri ve kullanılan teknoloji de giderek ilerledi ve başarı oranları artmaya devam ediyor. Başarılı tüp bebek tedavisinin sırrı kişiye özel tedavi programları uygulamaktan geçiyor. Fiziksel, duygusal ve tıbbi desteğin önemini bilerek her çifte özel bir program belirlenmesi, güvenlik ve mahremiyet gibi önemli unsurların tedavi sürecinde çoklu-disipliner yaklaşımla bir arada uygulanması, tedavi döneminde stres ve kaygıyı azaltarak çiftin uyumunu ve nihai olarak başarıyı arttırmaktadır.   

 

Kent Hastanesi Tüp Bebek Merkezimizde kişiselleştirilmiş tedavi yöntemleriyle başarı şansını arttırmayı hedefliyoruz. Bebek isteği ile başvuran çiftin yaşı, yumurtalık kapasitesi, sperm analizi, hormon dengesizlikleri, daha önceki tedavileri veya genetik durumu gibi önemli bilgiler ışığında hangi teknik ve tedavilerin uygulanması gerektiğini belirliyoruz. Günümüzde en büyük sorunlardan biri olan açıklanamayan veya tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarından kaçınmak için gerekli basamak yaklaşımlarını benimsiyoruz.  

 

Tüp bebek tedavisi sırasında ve sonrasında iletişim, bilgilendirme ve sorun önleyici ve giderici yaklaşımlar tedavi başarısını arttırmaktadır. Tedavi ekibinin bir parçası olarak kabul edilen hastamız ile tedavi yöntemlerini, embriyo transfer zamanından kullanılacak protokole kadar birlikte değerlendirerek kararlaştırıyoruz.  Merkezimizde kanıta dayalı, uluslararası kılavuzlara uygun ve holistik tıp yöntemlerini de kombine ederek gebelik oranlarını arttırmayı, zor vakaların bile başarıyla gebeliğe ulaşabildiği yöntemleri ‘hasta dostu tedavi’ yaklaşımıyla ve ‘iyi klinik uygulama’ ilkeleriyle harmanlıyoruz.             

 

Doğal yollardan bebek sahibi olamayan çiftlerde uygulanan tüp bebek tedavisinde erkek ve kadına ait olan üreme hücrelerinin laboratuvar ortamında özel koşullarda döllenmesi ve anne rahminde bebeğin tutunması amaçlanmaktadır. Tüp bebek yöntemiyle doğan bebekler, normal doğal yöntemlerle dünyaya gelmiş olan bebeklerden farklı değildir.  

 

Merkezimize bebek sahibi olma arzusu ile başvuran çiftlerde tanı  sonrası  öncelikle neden çocuk sahibi olamadıklarının nedenleri; genel sağlık testleri, hormon analizi (bazal hormon profili), semen analizi (spermiogram), gerekirse immunolojik  testler, rahim  filmi (HSG) ve rahim  incelemesi (gerekirse) yapılarak saptanmaktadır. Sonrasında da uygulanabilecek tedavi seçenekleri belirlenmektedir.

Bu içerik Kent Sağlık Grubu tarafından hazırlanmıştır.
Yayımlanma : 20 Mayıs 2022 - 15:10
Son Güncellenme : 01 Temmuz 2022 - 12:14