Sağlık Kenti Blog - Kent Sağlık Grubu | 0 850 222 53 68
Yükleniyor..
HİPEK

HİPEK, bazı hastalar için ömür boyu süren, hatta hayat kurtaran bir tedavi olabilir.
Yayım Tarihi : 17 Kasım 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Meme Kitlelerinde DTM Etkinliği

Meme muayenesinde en değerli ve etkili incelemeler altın standart olarak, doktor muayenesi, ultrason ve DTM’dir.
Yayım Tarihi : 07 Ekim 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Gebeler İçin Uçuş Önerileri

Birçok hava yolu şirketi tekil gebelikte 36. haftaya kadar uçuşlara doktor raporu ile müsaade etmektedir.
Yayım Tarihi : 25 Eylül 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
10 Soruda Gamma Knife

Gamma Knife tedavisi, beyin tümörlerinde, beyin damarsal bozukluklarında, trigeminal nevralji gibi beyin sinirlerinden kaynaklı yüz ağrılarında, tremor (el titremesi), Parkinson gibi bazı hareket bozukluğu hastalıkların tedavisinde kullanılan bir radyoretapi tedavisidir.
Yayım Tarihi : 17 Eylül 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Kişiye Özel Kanser Tedavisi

Kanser tedavisinde Moleküler Genetik Testler ve kişiye özel tedavi yaklaşımları büyük ümit vadediyor.
Yayım Tarihi : 09 Eylül 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Gastritler

Gastrit: Midenin iç yüzeyini örten, mukoza olarak isimlendirilen tabakanın iltihabi ve inflamasyonlu durumudur.
Yayım Tarihi : 01 Eylül 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Üreme Tıbbında Yeni Umut

Kadın yumurtalık rezervinin asla artırılamayacağı görüşü son yıllarda yumurtalık dokusunda üreme serisi kök hücre varlığının tespit edilmesiyle değişmeye başlamıştır
Yayım Tarihi : 20 Ağustos 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Atopik Dermatit

Cilt kuruluğu her yaşta görülebilirken daha çok ileri yaş veya genetik olarak atopik yatkınlığı olan çocuklarda görülmektedir.
Yayım Tarihi : 12 Ağustos 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Endokrin Bozucu Kimyasallar

Endokrin bozucu kimyasallar (EBK) dışarıdan alınan ve insan vücudundaki homeostazis, üreme ve gelişme sürecinden sorumlu olan hormonlarla etkileşime girerek onların sentez, salgılanma, taşınma, metabolizma, bağlanma etkisi ya da elimine edilmesini değiştiren kimyasal maddelerdir.
Yayım Tarihi : 05 Ağustos 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Botoks Obezlerin Emrinde

Botoks mide boşalma süresini geciktirir ve hastada iştah kaybı elde edilir
Yayım Tarihi : 20 Temmuz 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Yaşlılık Döneminde Beslenme

Yaşlanma, anne karnında başlayan ve ölümle sonuçlanan bir süreçtir. Vücutta bu süreçte birçok fizyolojik, anatomik değişiklikler olur. Dünya Sağlık Örgütü, 65 yas ve üzeri bireyleri yaslı olarak tanımlamaktadır. Ülkemizde yaslı nüfusun oranı ve yaslılarda hastalıkların görülme sıklığı giderek artmaktadır. Her yaşta olduğu gibi bu yas grubunda da yeterli ve dengeli beslenme sağlığın korunması ve geliştirilmesi için çok önemlidir. Bu yas grubunda görülen şişmanlık, diyabet, kalp-damar hastalıkları, osteoporoz, felç, iskelet ve kas sistemi hastalıklarında bilinçsiz beslenme önemli bir risk faktörüdür. Besinlerin önerilen tüketim miktarları kişiye özgü olarak değişmekte, bireyin yası, cinsiyeti ve fiziksel aktivite durumu bu oranları etkilemektedir.
Yayım Tarihi : 06 Temmuz 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Bağışıklık Sisteminizi Koruyun

Bağışıklık sistemi bir organizmadaki hastalıklara karsı koyan yapıların tümüdür. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için bu parçaların uyum içerisinde çalışması gerekmektedir. Hayatımıza katacağımız basit alışkanlık değişiklikleri ve yenilikler ile bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kış için hazırlamak mümkündür.
Yayım Tarihi : 07 Mayıs 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Gebelik ve Doğum Döneminde Covid

Kent Sağlık Grubu Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Profesör Doktor Namık Demir, Prenatal ve Neonatal Dönemde Covid-19 konulu yayında 'Gebelik ve Doğum Döneminde Koronavirüsü Enfeksiyonu' hakkında bilgiler veriyor. Yayını videodan izleyebilirsiniz.
Yayım Tarihi : 22 Nisan 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Günümüzde Grip

Gribi meydana getiren virüsler birden fazladır ve zaman içinde yeni tipleri meydana gelmektedir. Bu nedenle bir virüsle grip olan kişi, bir süre sonra başka bir virüsle de hasta olabilir.
Yayım Tarihi : 15 Nisan 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Korona Virüs ve Gebelik

Yeni tip korona virüs Covid-19 veya SARS-COV-2 ismi ile bilinen ve yaklaşık 3 aydır tüm dünyada ciddi korku yaratan bu virüs aslında SARS ve MERS gibi ciddi solunum yolu hastalıklarına yol açan ve önceki yıllarda da dünya üzerinde ciddi salgınlar yapmış bir virüs ailesinin üyesi.
Yayım Tarihi : 13 Nisan 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Evden çıkmak zorundaysanız

Evden çıkmak zorundaysanız bu uyarıları dikkate alın. Evden dışarı çıkmanızı gerektiren zorunlu durumlarda Covid-19 salgınına karşı yapılan uyarıları dikkate almanız, önerilen önlemleri uygulamanız sizin ve çevrenizdekilerin sağlığı açısından hayati önem taşımaktadır. Uyarı ve öneriler şöyle;
Yayım Tarihi : 07 Nisan 2020 • Kategori : Genel Haberler
Maske Kullanımı

Maske nasıl takılır? Maske nasıl çıkarılır? Tıbbi maske kullanımı sırasında dikkat edilmesi gerekenler. 
Yayım Tarihi : 07 Nisan 2020 • Kategori : Genel Haberler
Nakil hastalarına tavsiyeler

Karaciğer ve böbrek nakilli hastalara Covid-19 koronavirüsten korunmaya yönelik tavsiyeler
Yayım Tarihi : 30 Mart 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Bağışıklık ve Stres

Koronavirüsten korunmak için fiziksel olarak gerekli tüm önlemleri almakla birlikte ruh sağlığımızı da olumsuz etkenlerden uzak tutmalıyız. Bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye destek olarak yetişkinlerde ve çocuklarda salgınının yarattığı olumsuz duygulara karşı tüm kaygı ve stres durumlarında baş etme yöntemlerimizi harekete geçirmeliyiz.
Yayım Tarihi : 25 Mart 2020 • Kategori : Genel Haberler
Sağlığınıza önem veriyoruz

Sizin ve çalışanlarımızın sağlığına önem veriyoruz
Yayım Tarihi : 24 Mart 2020 • Kategori : Genel Haberler
Kanser hastalarımızı dikkatine!

Covid- 19 salgını kanser tedavisi gören ya da tedaviye yeni başlayacak hastalar için engel değildir. Hastalara en uygun tedavi kararı ve şekli hekim tarafından verilmektedir. Tedavisi devam eden kanser hastalarının kontrolleri tedaviyi takip eden tıbbi onkologlar tarafından yeniden planlanabilir. Tıbbi onkologların uygun görmesi halinde hastaların tetkik ve tedavileri ertelenebilir.
Yayım Tarihi : 23 Mart 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Koronada Doğru Bilinen Yanlışlar

Koronavirüsü ile ilgili birçok iddia ortaya atılıyor. Dünya Sağlık Örgütü hazırladığı bilgilendirmeyle paylaşılan efsaneleri durdurdu.
Yayım Tarihi : 19 Mart 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Tüm Akbanklılar Kent’e

AKBANKLI  olmanın ayrıcalıklarını  KENT’te yaşayın   Tüm Akbank çalışanları, emeklileri ve birinci derece yakınları tüm branşlarda ayaktan ve yatarak tedavi hizmetlerini  kurum ödemeli alabilmektedir.
Yayım Tarihi : 10 Mart 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Corona Virüsü Nedir?

Solunum yollarında grip ya da benzer enfeksiyonlara neden olan etmenlerin başında virüsler gelir. Virüsler çeşitli guruplarda toplanmıştır. Bu guruplardan biri de corona virüs gurubudur. Virüsler tek hücreli canlılardır. Corona virüslerin hücre zarlarından dışarı doğru uzantıları vardır ve elektron mikroskobunda taç şeklinde göründükleri için  bu guruba corona=taç virüsleri adı verilmiştir. Bu gurup virüslerle daha önce de salgınlar olmuştur. 2002’de Çin’de başlayan SARS ve 2012’de Orta Doğu’da MERS salgılarının virüsleri de bu guruptandır. Bu gurup virüsler, genellikle hayvanlarda oluşmakta ve onlardan insanlara geçmekte, daha sonra da insandan insana bulaşmaktadırlar.
Yayım Tarihi : 05 Mart 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Gribe karşı bol sıvı tüketin

Kent Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Necdet Yetim, vücudumuzun su dengesinin enfeksiyonlara karşı direncimizde önemli rol oynadığını söyledi. Uzm. Dr. Yetim, soğuk algınlığı, grip şikayetiyle doktora başvuranlara sürekli söyledikleri “bol sıvı tüketin” önerilerinin hem hastalıktan korunmada hem de tedavideki yeri ve önemini açıkladı.
Yayım Tarihi : 05 Mart 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Dünya Kadınlar Günü nasıl çıktı?

8 Mart 1857 tarihinde ABD'nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başladı. Arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 120 kadın işçi can verdi.
Yayım Tarihi : 05 Mart 2020 • Kategori : Genel Haberler
Meme Kanserinde Sık Sorulanlar

Meme kanseri dünya istatistiklerine göre bir kadının ömründe sık karşılaşabileceği kanser türüdür ve günümüzde sekiz kadında birinde görülmektedir
Yayım Tarihi : 28 Şubat 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Kent Seminerleri

Her ay düzenlenen Kent Seminerlerimize davetlisiniz. Katılım ücretsizdir.
Yayım Tarihi : 20 Şubat 2020 • Kategori : Etkinlik Haberleri
500 Hastaya Böbrek Nakli

İzmir Kent Hastanesi’nde 2010 yılında başlatılan böbrek nakli programında 228’i son üç yılda olmak üzere 500 vakaya ulaşıldı. Böbrek nakli ekibi ile nakil sürecinin değişik aşamalarında görev alan hemşireden teknisyene patoloji uzmanından diş hekimine yaklaşık 30 sağlık çalışanının katılımıyla kutlandı. 
Yayım Tarihi : 20 Şubat 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri
Glokom

Glokom, herkeste ve her yaşta görülebilir. Ancak 40 yaşın üzerinde olanlar, ailesinde glokom bulunan, şeker hastalığı, hipertansiyonu, yüksek miyopisi ve damar hastalığı bulunanlar hastalığın daha sık görüldüğü grupta yer alırlar.
Yayım Tarihi : 20 Şubat 2020 • Kategori : Sağlık Haberleri