Genomik Testler - Onkoloji Merkezi - Tıbbi Merkezlerimiz - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane

kent hastanesi kanser tedavisi

 

Her kanser birbirinden farklıdır ve seyri kişiden kişiye değişmektedir. Bu nedenle kansere neden olan gen mutasyonlarının tespiti önem kazanmaktadır. İleri genomik testler, genetik profilin gözden geçirilmesi, daha önce düşünülmemiş, daha gelişmiş bir tedavi seçeneğini ortaya çıkarabilir veya oluşturulan teşhis ve tedavi planını doğrulamaya yardımcı olabilir.

 

Gelişmiş kanser hedefli tedavi protokolleri ve hasta merkezli yaklaşım uygulayan Kent Onkoloji Merkezi ekibi, multidisipliner yaklaşımla hastaların mümkün olan en doğru tanıya sahip olmasını sağlamakta ve her hastanın tedavi planını tümörün ayrıntılarına göre kişiselleştirmektedir. Böylece hastaların tedavi imkanı ve yaşam kalitesi üzerinde olumlu etkiler yaratılmaktadır. 

 

Kent Onkoloji Merkezi’nde, bir tümörün büyümesine veya bağışıklık sistemini etkilemesine neden olan moleküler özellikleri tespit etmek için tasarlanmış gelişmiş genomik testler (örn. Foundation One, Caris, Tempus, Oncodeep, Guardant360, Oncotype map, vb.) sayesinde, kanseri tetikleyen spesifik mutasyonlar hakkında bilgi edinilmekte ve bunlara karşı koymak için hedefe yönelik terapi ve immünoterapi gibi yeni ve gelişen yöntemler uygulanabilmektedir.