Robotik İlaç Hazırlama - Onkoloji Merkezi - Tıbbi Merkezlerimiz - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane

kent hastanesi onkoloji merkezi kanser tedavi

 

Kemoterapi ilaç hazırlamalarının robotik sistemlerle gerçekleştirilmesi, ilaç hazırlama sürecindeki birçok riski ortadan kaldırmakta ya da minimize etmektedir. Kent Onkoloji Merkezindeki kemoterapi tedavilerinde ilaçlar steril bir ortamda, sağlık çalışanlarının sitotoksik ilaçlara maruziyet riskleri minimize edilerek, otomasyon sistemleri kontrolünde hazırlanmaktadır.

 

Hasta güvenliği ve tedavi başarısını sağlamak üzere, ilaç hatalarını azaltmak ve hizmet kalitesini artırmak adına Kent Onkoloji Merkezinin aldığı önlemler içerisinde süreçlerin modernizasyonu ve teknolojik gereçlerin kullanılması ön plandadır. 

 

Bu çerçevede, hastaların ve sağlık çalışanlarının güvenliği için APOTECAchemo ‘Robotik Kemoterapi İlaç Hazırlama Sistemi’ kullanılarak, zararlı etkileri olan kemoterapi ilaçlarına olan maruziyet risklerinin engellenmesinin yanında, doğru hastaya doğru dozda ilacın, doğru zamanda ve aseptik koşullarda hazırlanması sağlanmaktadır. 

 

Başta İtalya olmak üzere; Amerika, Avrupa ve Japonya’da toplamda 40’tan fazla farklı merkezde etkin olarak çalışmakta olan APOTECAchemo ‘Robotik Kemoterapi İlaç Hazırlama Sistemi’ içerisinde; doz hassasiyetinin sağlanması açısından, çok sayıda basamakta gelişmiş algılama sistemleri bulunmaktadır. Söz konusu sensörler ile hastalara doğru ilacın, doğru dozda hazırlanması kontrol edilebilmekte ve doğrulanabilmektedir.