TrueBeam - Onkoloji Merkezi - Tıbbi Merkezlerimiz - Kent Sağlık Grubu | Güvendiğiniz Hastane

kent hastanesi kanser tedavisi

 

Varian Medikal sistemlerinin gelişmiş bir radyoterapi cihazıdır. Bu cihaz çok güçlü noktasal doğruluk ve büyük bir hassasiyetle tümöre radyasyon verecek şekilde tasarlanmıştır. Gelişmiş görüntü alma özelliği ile tümör hareketini birleştirerek kesin doğrulukta tedavi uygulamaya olanak sağlar. Hızlı tedavi özelliği ile akciğer, karaciğer, baş boyun, prostat kanserlerinin tedavisi en güvenilir şekilde uygulanmaktadır. 

 

IMRT (Intensity modulated radiation therapy )(Yoğunluk Ayarlı Radyoterapi) 

Kanser tedavisi alanındaki teknolojik gelişimin en son duraklarından biri IMRT teknolojisi sayesinde kanserli hücrelere maksimum radyasyon dozu verilirken, ışın almaması gereken çevre dokulara minimum düzeyde ışın verilerek, yüksek korunma sağlanabilmektedir. 

 

IGRT (Image-guided Radiation Therapy) (Görüntü Kılavuzluğunda Radyoterapi)
Toraks ve üst abdomen içerisinde yer alan tümörlerin tedavisinde solunum hareketleri, pelvis içinde yer alan tümörlerin tedavisinde bağırsak hareketleri, rektum ve mesanenin doluluk dereceleri, tedavi alanlarını belirlerken göz önünde bulundurulması gereken en önemli faktörlerdir. IGRT’de amaç; tedavi edilecek hedef bölgenin her gün aynı olmasını sağlayarak “set-up” hatalarını ve organ hareketlerini elimine ederek tedavi planlanmaktadır. 

 

RPM (Real-time Position Management Respiratory Gating) 
RPM sistemi invaziv olmayan, video bazlı bir görüntüleme sistemidir. Bu sistem ile akciğer, meme, ve üst batın bölgelerinde kaliteli görüntüler elde edilebilmektedir. RPM sistemi ile hasta solunum fazlarında değişen tümör hareketi takibi yapılabilmektedir. Hastanın göğüs kafesi veya karın duvarı üzerine konan ve yansıtıcı işaretler içeren kübik plastik bir kutu kızılötesi bir kamera ile izlenerek solunum fazları grafiği bilgisayar tarafından takip edilir. Tedavi cihazı seçilen solunum fazında ışın verecek şekilde ayarlanır. Işınlama, solunum hareketi izlenerek yapılabildiği için tümörün bulunduğu alana doğrudan yüksek tedavi dozu verilebilmektedir.